FC Elva II ajalugu


Aastal 2013 alustas FC Elva duubelmeeskond mängimist kuuendas liigas kui võistkonna peatreeneriks oli Laur Nurme ja abitreeneriks Kristjan Moorast. Hooaeg lõpetati 10. kohal. Järgmisel hooajal aastal 2014 jätkati Nurme juhendamisel ning tabelis tõusti neli kohta kõrgemale ehk kuuendale kohale. 2015ndal aastal olid võistkonna nimekirjas mitmed mängijad, kes on ka tänasel päeval duublis mängimas (nt Käos, Kuus, Uin) kui ka mitmeid nimesid, kes on kasvanud duublimeeskonnast edasi esindusmeeskonda (nt Kõivik, Pastak). 2015ndal aastal võttis võistkonna peatreeneri rolli üle praegune esindusmeeskonna peatreener Veiko Haan ning tabelis saavutati IV liigas 7. koht. 

2017ndat hooaeg alustas FC Elva duubelmeeskond IV liigas (Lõuna) ning saavutati tugev 4. koht peatreener Marek Naarise käe all. 2018nda aastal tõusti III-liigasse peatreener Marek Naarise ja abitreener Kris Varese käe all kes jätkasid edukat koostööd ka 2019nda aasta hooajal samuti III-liigas. 

2020ndat hooaega alustas FC Elva duubel koos Jürgen Kuresoo ja Tarvo Laursoniga, võistkonna juures jätkas ka Kris Vares. Võistkonna koosseis muutus hooaja jooksul pühendunumaks ja liitunud mängijad Alvar Kasak, Sander Orion ja taasliitunud Rando Kuus aitasid meeskonnal tõusta II-liigasse. Hooaja säravamaiks mängijaks kerkis seeläbi ründaja Karl-Ernst Saal, kes lõi põhihooajal 24 mänguga muljetavaldavad 33 väravat.

FC Elva II koosseis aastal  2020 / FOTO: Virgo Haan