Esindus tegi karikavõistlustel ajalugu

              FC Elva tähistamas väravat Maardu vastu/Foto: Cristel Jakobson

FC Elva esindusmeeskond võitis Evald Tipneri Eesti karikavõistluste 1/8 finaalis Viimsi JK II võistkonda tulemusega 3:0.
Enne mängu:

Meie peatreener Veiko Haan: "Karikamängus on alati mõlemal võistkonnal võimalus edasi pääseda, olenemata nende liigatasemest. Kuna meie mängijatel on pikk sõit ja pool tööpäeva ees, siis saab olema raske endast maksimumi anda. Aga austusest vastase vastu tahame anda endast parima."

Keskkaitsja Martin Thomson: "Kui suudame selle mängu võita oleme teinud FC Elva ajalugu ning pääsenud esmakordselt karikasarjas veerandfinaali. Anname endast parima, kuid teame, et midagi kerget ees ootamas pole, sest just samal staadionil oleks meie teekond eelmises ringis peaaegu lõppenud."

Läks!

Tugeva tuule ning vihma käes peetud mäng algas Elvale šokiga. Esimesel minutil teenisid vastased ohtliku koha pealt karistuslöödi, mille väravavaht Karl Kruus efektselt tõrjus nurgalöögiks. Nurgalöögi järgses olukorras päästis meie väravavaht Elva taaskord. Elva hakkas palliga mängima ning olukordi tekitama, Ats Joandi lõi karistuslöögi latti ning sai ka peaga heast kohast proovida. Vastaste väravavaht tegi mõned otsustavad tõrjed. Elva ei suutnud väravalukku lahti murda.

Teisele poolajale tulime peale näljasemalt, ei läinud kaua, kui vastased olid väsinud ning Elva sai vabalt olukordi tekitada. 64. minutil tsenderdas Jürgen Kuresoo ning vastaste karistusalas olnud Martin Thomson pani pallile lihtsalt jala vastu ning 1:0 oli tablool kirjas. Elva jaoks oli eduseis suur kergendus ning mõni minut hiljem karistas Tarmo Kerro vastase liialt julge kaitsetegevuse ära - 2:0. Mäng oli sisuliselt tehtud ning 84. minutil suurepärase kombinatsiooni tulemusel tegi Jürgen Kuresoo mängu seisuks 3:0.
Mõned hooletused meie kaitses andsid võimaluse Viimsile mänguseisu vähendada, kuid edudult.

Abikohtunikud: Rein Väin, Anni Koppel

Viimsi II: Rasmus Armas, Guido Kutser, Jan-Erik Silm, Ivo Lehtmets (73. Mark Piliste), Randar Kuuskmäe, Arsi Pavelts, Janar Tükk, Robert Laidvee, Markus Kont, Lauri Randma, Paul Siht.
Varus: Rasmus Kaarel Felt, Mark Piliste, Karl-Erik Lõhmus.

Elva: Karl Kruus, Veiko Kütt (63. Nikita Karasjov), Naatan Siimeon Tamm, Martin Thomson, Remi Kõivik, Tarmo Kerro, Deniss Samoilov (46. Henri Härm), Ats Joandi, Tarvo Timm, Jürgen Kuresoo, Paul-Feliks Frei (80. Arvo Käkk).
Varus: Henri Härm, Nikita Karasjov, Arvo Käkk.

FC Elva esindusmeeskond mängib oma järgmise mängu 30. septembril Tallinnas, kui Maarjamäe staadionil mängitakse võõrsilmäng Tallinna FCI Levadia U21 meeskonna vastu!  Mängu avavile kell 13:00!