Esindus võitis Flora duublit

Esiliiga 29. voorus alistas FC Elva esindusmeeskond kodus Tallinna FC Flora U21 meeskonna tulemusega 2:1.

Kasutaja FC Elva foto
             Kaks väravat löönud Martin Thomson enne penalti löömist/Foto: Cristel Jakobson

Enne mängu:

Peatreener Veiko Haani mõtted: "Kodus oleme FC Flora U21-le alati suutnud head mängu pakkuda. Loodame seda teha ka seekord. Ja rõõmustada sellega ka enda fänne."

Meie mängumees Karl Bussov: "Tuleb mäng. Raske mäng. Anname endast parima. Kogu aeg. Iga ilmaga."

Läks!

            FC Elva koosseis mänguks

Mängu sai paremini sisse kodumeeskond, palli vallati ning ohtlikumad olukorrad olid Elva meeste poolt tekitatud. Flora noored olid küll osavad ning tekitasid mõnes olukorras paksu pahandust elvakatele, aga väravat nad ei löönud. FC Elva sai vabalt teravust tekitada, vastase väravavaht pidi mitmel korral sekkuma ning statistiliselt oldi rünnakul vastasest üle. Peale üht nurgalööki sai Nikita Karasjov peale lüüa ning kaitsjatesse takerdunud palli lõi võrku Martin Thomson. Poolajale mindi teenitud eduseisus.

Teine poolaeg algas kodumeeskonnale negatiivselt, 50. minutil lahendas Flora Elva eksimuse kaitses. Siiski taastus Elva ruttu ning pandi peale surve, taaskord pidi vastase väravavaht sekkuma mitme olulise tõrjega. Meil oli mitmeid võimalusi mängu saatus otsustada, kuid viimasest lihvist jäi puudu. 82. minutil teenis Paul-Feliks Frei penalti, mille taaskord Martin Thomson võrku pani. Elva võttis kolm punkti ning tabelis edestatakse enne derbikohtumist Tartu JK Welcot kahe punktiga!

FC Elva - Tallinna FC Flora U21 2:1 (1:0)
43., 82. pen. Martin Thomson - 50. Otto-Robert Lipp

Hoiatused: 24. Kaarel Tinn, 77. Martin Thomson, 90+1. Jürgen Kuresoo - 31. Artjom Jermatšenko, 47. Daniel Fedotov, 71. Nikita Ustritski, 75. Joonas Soomre
Mänguolud: +22, päiksepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 188
Peakohtunik: Siim Rinken

Elva: Karl Kruus, Rando Kuus (78. Deniss Samoilov), Veiko Kütt, Martin Thomson, Henri Härm, Paul-Feliks Frei (87. Romet Pastak), Ats Joandi, Kaarel Tinn (83. Remi Kõivik), Nikita Karasjov (67. Karl Bussov), Jürgen Kuresoo, Raido Kuus (67. Tarmo Kerro).
Varus: Arvo Käkk, Karl Bussov, Deniss Samoilov, Remi Kõivik, Tarmo Kerro, Romet Pastak.

Flora: Kristen Lapa, Maksim Paskotši, Michael Schjönning-Larsen, Nikita Ustritski, Egert Meriste, Arthur Jeršov, Artjom Jermatšenko, Daniel Fedotov (67. Joonas Soomre), Mattias Männilaan (83. Daniil Kuraksin), Otto-Robert Lipp, Aleksandr Šapovalov (78. Rocco Robert Šein).
Varus: Kevin Krünvald, Daniil Kuraksin, Rocco Robert Šein, Joonas Soomre.

FC Elva esindusmeeskond mängib oma järgmise mängu 23. septembril võõrsil, kui derbikohtumises sõidetakse Tartusse mängima JK Welcoga! Mängu avavile Tartu Tamme staadionil on kell 13:00! Tule toeta omasid!