FC Elva sai kodus jagu JK Järvest ja tõusis teiseks!

Sarnaselt eelmise omavahelise kohtumisega mängisid mõlemad meeskonnad hästi kaitses. Tasavägise mängu saatuse otsustas vastaste väravavahi eksimus teise poolaja alguses.                                                                                                                Foto: Liina Ivask
24. mai Elva Linnastaadionil kell 16:30
FC Elva - Kohtla-Järve JK Järve 1:0 (0:0)
Väravad: 48. Jürgen Kuresoo
Hoiatused: 87. Gleb Stepanov, 90+5. Vitali Kutuzov
Pealtvaatajaid: 235

FC Elva: 1-Käkk, 18 M. Kuresoo, 6-Kütt, 2-Sikk, 3-Thomson, 8-Tinn, 7-Kerro (90+2 11-Altsaar), 5-Kuus (76. Tammeorg / 90+4. 21-Timm), 9-Joandi, 17-J.Kuresoo, 14-Frei (48. 15-Samoilov / 90+1. 4-Bussov).
Varus:12-Lõhmus, 4-Bussov, 11-Altsaar, 15-Samoilov, 19-Tammeorg, 20-Kumberg, 21-Timm.

Statistika                    I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Ohtlikud rünnakud:      5:4                   5:4                    10:8
Pealelöögid:                 6:1                   3:2                    9:3
Raamidesse:                1:0                   1:1                    2:1
Blokeeritud:                  0:1                   0:1                    0:2
Nurgalöögid:                 3:4                   1:4                   4:8
Vead:                            6:2                   6:6                   12:8
Suluseisud:                   0:0                   0:2                   0:2

I poolaeg

Esiliiga B tabelis kirjas olevad numbrid kajastusid hästi ka väljakul toimuvas tegevuses. Tabelis kõrvuti asetsevad meeskonnad olid võrdsed ka jalgpalliväljakul. Näha oli ka seda, miks mõlemad meeskonnad vähe väravaid on lasknud. Kaitses tegutseti kannatlikult ja meeskondlikult. Selline mängustiil tingis selle, et eriti palju väravavõimalusi ei tekkinud. Esimese poolaja parim võimalus oli FC Elval, kui suurepärase ülesehitusega rünnaku lõpetuseks andis Paul-Feliks Frei väga hea söödu Tarmo Kerrole. Tarmo oli jäänud üksinda heale löögipositsioonile penaltipunkti juures. Kahjuks lõi Tarmo ebameeldiva põrke teinud pallist mööda ja FC Elval jäi antud olukorras värav löömata.

II poolaeg

Kohe teise poolaja alguses tuli mängu kõige olulisem olukord. Keskväljal tehti FC Elva mängija vastu viga ja Jürgen Kuresoo asus karistuslööki lööma. Jürgeni löök ei õnnestunud väga hästi, aga meie õnneks ebaõnnestus samas olukorras ka vastaste väravavaht, kes ei suutnud peatada näiliselt lihtsat lööki. Pall oli väravavõrgus ja FC Elva oli heas seisus. Ka edasine mäng oli üsna kinnine. Enne mängu lõppu oli veel ainult paar ohtlikumat võimalust ja need kuulusid JK Järve võistkonnale. Esimene olukord tekkis meie keskkaitsepaari omavahelisest arusaamatusest, kui Rasmus Sikk lõi palli vastu Veiko Küti jalgu ja sealt põrkas pall ette vastaste ründajale, kes sai üksi liikuda meie värava suunas. Ründemängija tegutses osavalt ja mängis mööda isegi Arvo Käkist FC Elva väravas, aga tema löök enam nii osav ei olnud. JK Järve ründaja suutis mööda lüüa tühjast väravast. Mängu viimastel sekunditel oli vastastel kasutada nurgalöök. Karistusalasse antud tsenderdus oli niivõrd hästi sooritatud, et see lendas otse väravasse. Väravat siiski ei loetud, kuna FC Elva väravavahti takistati palli püüdmisel. Kohe selle olukorra järel anti ka lõpuvile ja FC Elva sai võidupunktid kätte.

Värava video:

Esiliiga B tabel:

FC Elva järgmine mäng Esiliigas B on võõrsil. Pühapäeval sõidame külla HÜJK Emmaste meeskonnale.