FC Elva esindus kaotas suurelt Nõmme JK Kalju II-le ja Pärnule

Eelmisel nädalal toimunud kohtumistes, oli FC Elval tõsiselt rasked pähklid murda, millest ei suudetud positiivseid tulemusi tuua. Kolmapäeval tuli vastu võtta 0:8 JK Kalju duublilt ja laupäeval 1:5 Pärnu Linnameeskonnalt. Kui esimeses mängus oli vastaste ülekaal ilmne, siis teises mängus olid FC Elval kõik võimalused see parema tulemusega lõpetada. Auvärava nendes kohtumistes lõi edukaim väravakütt Jürgen Kuresoo.
7. septembril kell 17:00 Pärnu Kalevi staadion, Esiliiga B 5. voor
Pärnu Linnameeskond vs FC Elva 5:1 (1:0)
Väravad: 28., 76., 81. Vihmoja, 51.  Peetson, 57. Saarts - 86. pen. J. Kuresoo
Hoiatused: 17. Lauter, 53. Vihmoja, 56. Saarts, 58. Issakov, 90. Sepp - 54. Kuus
Eemaldamine: 86. Oja
Pealtvaatajaid: 85
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Martin Lember, Maikel Mikson

Pärnu LM: 22-Vabrit, 11-Mäeots, 18-Kitsel, 14-Velikopolje, 2-Barinov (46. 5-Oja), 21-Issakov (82. 4-Sepp), 9-Pent (79. 17-Midenbritt), 7-Lauter (46. 3-Saal), 20-Vihmoja (82. 16-Lepik), 8-Peetson, 10-Saarts.
Varus: 16-Lepik, 17-Midenbritt, 1-Vainu, 3-Saal, 5-Oja, 4-Sepp, 13-Sabiin.

FC Elva: 1-Mekk, 3-Thomson, 5-Rando Kuus, 6-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 7-Kerro (75. 14-Frei), 18-Naaris, 8-Tinn, 9-Joandi, 11-Altsaar (58. 15-Samoilov).
Varus: 14-Frei, 15-Samoilov.

FC Elva olid head võimalused, Pärnu realiseeris ühe enda omadest

Põnevat lahingut Pärnus jagus ainult üheks poolajaks. Väga tubli esimese poolaja järel, ei olnud FC Elva mängijatel piisavat energiat ja emotsiooni, et võimaste noormeestega võidelda. Palju anti eelmisel õhtul toimunud Eesti ja Hollandi kohtumiseks. Polnud sellist värskust, millega mäng enda kasuks kallutada.

Pärnu pressing ja võimsus murdsid elvakad, J. Kuresoo realiseeris penalti

Teise poolaja alguses tegi Pärnu pressinguga asjad kiirelt selgeks, kui löödi 2:0 ja 3:0. FC Elva ei saanudki mängu päris hästi enam sisse ja alles vastaste punase järel suudeti oma tegevust peale suruda. Selleks ajaks oli juba mäng otsustatud ja elvakatel tuli väljakult kaotusega lahkuda.

Järgmine kohtumine 15. september kell 17:00 Sportland Arenal Tallinna FC Ararat TTÜ vastu.

Nõmme JK Kalju II vs FC Elva 8:0 (5:0)
Väravad: 5.. 9. Melts, 21., 40. Kirss, 34., 75. pen. Hadžanovic, 46., 83. Dupikov
Hoiatused: 26. Ainsalu, 29. Dupikov, 51. Maehara - 24. Aasmäe
Eemaldamine: 74. Käkk
Pealtvaatajaid: 48
Peakohtunik: Jaan Roos
Abikohtunikud: Lennart Komp, Marto Kiisk

JK Kalju II: 69-Aland, 3-Mägi (62. 13-Karumaa), 5-Ojamaa, 23-Kaldma (71. 22-Kai), 4-Maehara (62. 14-Pürg), 88-Hadžanovic, 16-Melts, 8-Ainsalu (71. 6-Liiva), 17-Kirss, 10-Tõkke (62. 9-Kuber), 20-Dupikov.
Varus: 14-Pürg, 22-Kai, 9-Kuber, 6-Liiva, 13-Karumaa.

FC Elva: 1-Käkk, 10-Kiho (54. 11-Altsaar), 5-Rando Kuus, 4-Mekk, 19-Aasmäe, 17-J. Kuresoo, 14-Frei (37. 7-Kerro), 21-Putnin, 18-Naaris, 9-Joandi, 20-Allik (58. 15-Samoilov).
Varus: 15-Samoilov, 7-Kerro, 11-Altsaar.
alates 76. minutist mängis väravas 21-Putnin

Segadus! Kogenematus! Palju väravaid!

Kohtumine algas kohe kurja kuulutavalt ja Nõmme JK Kalju II võttis kiirelt pinged maha. Kohati suutis FC Elva ka palliga edukalt tegutseda, aga väravavõimalused polnud väga head. Kalju II mängijate parem ettevalmistus ja kogemus rünnakute lahendamisel tekitas eksperiment kaitseliinile palju peavalu ning sellega seoses ka väravaid.

Kalju lisas veel kolm väravat ja kohtumine lõppes hävitavalt

Teine poolaeg oli juba elvakate kaitse palju organiseeritum ja kui välja jätta 46. minuti värav, siis saadi rünnakute peatamisega edukalt hakkama. 74. minutil ei õnnestunud Käkkil vastast puhtalt peatada ja kohtunik otsustas elvakate elu veel raskemaks teha. Õigesti määratud penaltile näitas peakohtunik Käkkile otse punast! Vähemusse jäänuna asus väravat kaitsma Denis Putnin. Arvulises ülekaalus suutsid JK Kalju mängijad lüüa veel kaks väravat, ühe lisas penaltist Hadšanovic ja teise mängust Alo Dupikov. FC Elva tänab vastaseid väärika suhtumise eest.

Tallinna JK Legion - Tallinna JK Dünamo4 : 0