FC Elva II viigistas lisaajal JK Tammeka III vastu

26. mail kell 14:00 Elva linnastaadion, IV. liiga 7. voor
Väravad: 57., 90+4. Frei, 52. Põldmaa - 23., 84. Kaur, 79. Tšernjavski
Hoiatused: 68. G. Mekk, 80. Bõkarev, 90. K. Mekk
Eemaldamine: -
Peakohtunik: Erkko Liiv
Pealtvaatajaid: 16

FC Elva: Artur Lõhmus, Palu-Feliks Frei, Oliver Käkk, Rasmus Sikk, Kristjan Kumberg (58. Gere Mekk), Silver Kiho, Kerdo Puusalu, Andris Altsaar (46. Argo Kaldmäe), Andres Bõkarev, Gen Alev (65. Sten Teemant), Karl-Markkus Põldmaa (78. Kaimar Mekk)

Peale pikka ootamist sai pühapäeval esimest korda sel hooajal duubelmeeskond mängida kodusel Elva linnastaadionil. Viimastes mängudes häid tulemusi välja mänginud JK Tammeka III mängijad tulid Elvasse enesekindlalt ning alustasid kohe esimesest minutist väga ründava taktikaga. Peale väikest kohanemisaega tasakaalustus mäng ning mõlemal poolel tekkisid mõned poolikud võimalused. 23. mänguminutil asusid külalised juhtima, kui vasakult äärelt teele saadetud tsenderdus leidis värava ees täiesti üksi jäänud Martin Kauri, kes segamatult palli peaga väravasse suunas. Teise poolaja algusest oli kulunud 7. minutit, kui Elva noored võitsid oma kasti lähedal palli ning Kristjan Kumbergi pikk ettesööt leidis Karl-Markkus Põldmaa, kes kontrarünnakust viigivärava lõi. 5. minutit hiljem oli Elva noortel kasutada karistuslöök, mida läks sooritama söödumeister Kumberg. Terav sööt värava peale sobis Paul-Feliks Freile, kes suunas palli väravasse ning viis duubli juhtima. Tammeka mängijate jaoks oli kaotusseisu jäämine suureks löögiks ning pikka aega ei suudetud midagi ohtlikku korda saata. 79. minutil kasutasid Tammeka mängijad aga ära Elva noorte lohaka eksimuse ning saatsid paremalt äärelt tsenderudse värava ette, mis leidis Tarmo Riivo Tšernjavski, kes lõi peaga viigivärava. Viis minutit hiljem kinkisid duubli mängijad Tammekale veel ühe hea momendi, kui kasti taga tehti rumal määrusterikkumine. Vasakujalgne Martin Kaur, kes oli korra juba sarnaselt kohalt karistuslööki sooritada saanud, tegi sel korral väga meisterliku löögi üle müüri, mis maandus Elva väravat kaitsnud Lõhmuse jaoks püüdmatult posti kõrval väravas. Sel hetkel tundus, et mäng on tehtud ja Tammeka läheb kolme punktiga koju, kuid duubli mängijad ei andnud alla ning võitlesid lõpuni. Viimasel lisaminutil tegi palliga otsustava läbimurde karistusalasse Frei, kellel sõideti jalad alt. Kohtunik ei kahelnud ja andis penalti, mida läks sooritama vea teeninud Frei ise. Suure pinge all noormehel jalg ei värisenud ning tugev löök maandus Tammeka väravavahile püüdmatult väravas. Peale sellist mängu käiku oli viik igati õiglane tulemus, kuigi mõlemad meeskonnad tundsid, et kolm punkti oleks pidanud ära võtma.

Järgmine mäng reedel 31. mail kell 20:00 Tartu Tamme st. kunstmurul JK Welco Elekter II vastu.