FC Elva mängis hooaja esimeses kodumängus Maarduga 2:2 viiki

Elva publiku suure toetuse toel tehti hea algus, minnes kohtumist 2:0 juhtima. Kahjuks suutsid vastased mängu lõpuks viigistada.
16. aprillil kell 18:45 Elva linnastaadion (Tartu mnt. 12, Elva)
FC Elva - Maardu FC Starbunker  2:2 (2:1)
Väravad: 19. J. Kuresoo, 24. Tinn - 37. Boldõrev, 78. Zelentsov
Hoiatused: 32. Tinn, 55. Kerro, 64. Avasoo - 14. Krivošein, 48., 88. Boldõrev
Eemaldamine: 88. Boldõrev
Peakohtunik: Danel Udu
Abikohtunikud: Riivo Stolts, Egerd Pajustik
Pealtvaatajaid: 409

FC Elva: 1-Käkk, 5-Kuus, 6-Kütt, 3-Thomson, 4-Bussov, 22-Avasoo (87. 19-Tammeorg), 7-Kerro (83. 11-Altsaar), 8-Tinn, 10-Kiho (76. 2-Haan), 15-Samoilov, 17-J. Kuresoo.
Varus: 12-Lõhmus, 2-Haan, 19-Tammeorg, 14-Frei, 20-Mekk, 21-Timm, 11-Altsaar.

Statistika                  I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               5:4                   4:1                    9:5
Raamidesse:              4:2                   4:1                    8:3
Ohtlikud rünnakud:     5:9                   6:3                    11:12
Nurgalöögid:               3:5                   1:2                    4:7
Suluseisud:                 0:4                   1:2                    1:6
Vead:                          9:7                   6:6                    15:13

Hea valmisolek mänguks tõi kiiresti edu

Esimesele kodumängule oli tulnud palju FC Elva toetajaid ja see andis mängijate motivatsioonile veel juurde. Mängijad olid kohe aktiivsed ja terve esimene poolaeg oli FC Elva kontrolli all. FC Elva esimene värav, mis tuli 19. minutil oli väga hästi üles ehitatud. Pärast Maardu meeskonna rünnakut, mille Arvo Käkk õigeaegse väljatulekuga oma väravast peatas tehti hea kombinatsioon milles osalesid nii poolkaitsjad kui ka kaitsjad. Samal ajal tekkis Jürgen Kuresoole ruum vasakus ääres ja sinna liikus ka pall. Jürgen Kuresoo liikus äärelt keskele, värava ette, kasutades osavaid petteid, et mööduda kaitsjatest ja lõi täpse löögi värava alumisse nurka. Pärast avaväravat jätkas FC Elva ründamist ja üsna pea saadi ka teine värav. Elva pressi tulemusena olid vastased sunnitud palli auti lööma. Veiko Kütt leidis audiviskega üles Jürgen Kuresoo, kes pettis ära oma kaitsja ja andis seejärel madala söödu Maardu värava ette. Kaarel Tinn ennetas hästi ajastatud jooksuga väravavahti ja mängis temast mööda. Kuigi Kaareli löök ei õnnestunud kõige paremini ja jäi pisut nõrgaks, ei suutnud kaitsjad palliini jõuda ja FC Elva oli 24. minutiks asunud mängu kahe väravaga juhtima.

Maardu tagasitulek

Elval oli küll mängu üle kontroll, aga Maardul olid siiski iga natukese aja tagant ohtlikud rünnakud. Maardu keskväljamängijad kasutasid väga hästi ära Elva kaitseliini taga oleva ruumi andes sinna täpseid sööte oma ründajatele. 37. minutil lõi Maardu värava, kui keskväljal võideti pall ja anti koheselt väga hea läbisööt oma kiirele ründajale, kes ajastas oma jooksu niivõrd hästi, et sai kaitsjate eest pikalt minema. Kuna aega ja ruumi oli tegutses ründaja rahulikult ja lõi palli kindlalt mööda vastu tulnud väravavahist. 2:1 mänguseisuga poolaeg lõppeski. Teisel poolajal Elva enam nii hästi ei mänginud, kuna vastased oskasid juba oodata, mida tehakse. Mäng oli võrdsem ja kinnisem. Alates poolaja keskpaigast oli näha, et mõlemad meeskonnad hakkavad väsima, kuna eelmine mäng oli olnud alles mõne päeva eest. Kinnise mängu üks parimaid võimalusi oli Jürgen Kuresool, kui ta pääses vastaste väravavahiga silmitsi, aga väravavaht oli tasemel ja tõrjus jalgadega Jürgeni löögi. 78. minutil sai Maardu meeskond nurgalöögi, mis mängiti esimesse posti. Seal sai Veiko Kütt küll pallile pea vahele, aga mitte piisavalt kõvasti, et pall kaugele klaariks lüüa. Pall lendas edasi tagumise posti juurde, kus oli üksi jäänud Aleksei Zelentsov, kes sooritas Maardu meeskonna ainsa pealelöögi teisel poolajal. Löök oli edukas ja maandus Elva väravavõrgus. Maardu oli mängu viigistanud seisule 2:2. FC Elva andis seejärel endast kõik, et võit võtta. Vastased pandi surve alla ja läbi erinevate standardolukordade mängiti pall pidevalt vastaste karistusalasse. Parim võimalus oli ehk Martin Thomsonil, kes hüppas kõrgemale oma vastasest, et teha hea pealöök väravale, aga vastaste väravavaht näitas taaskord klassi tõrjudes palli efektselt üle lati. Huvitav kohtumine lõppeski 2:2 viigiga.

Fotovabriku videokokkuvõte

FC Elva väravad:

FC Elva järgmine mäng Esiliiga B raames toimub pühapäeval, kui külla sõidetakse Sillamäe Kalevi duubelvõistkonnale, kes on seni väga hästi esinenud.