FC Elva naised kohtusid karikavõistlustel Expert Liiga võistkonnaga

5. septembril õnnestus FC Elva naistel mängida JK Tallinna Kalevi naiskonnaga, kes Eesti naiste kõrgliigas kuuendal kohal. Mängu võib pidada ajalooliseks, sest kunagi varem polnud FC Elva naised mänginud 11v11 Eesti kõrgliiga võistkonnaga ja veel ametlikus mängus. Mäng kulges suurte tõusude ja mõõnadega, kus lõpuks ikkagi tuli vastu võtta 0:12 kaotus.
05.09.2015 15:45, Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljak

JK Tallinna Kalev vs FC Elva 0:12 (0:6)
Väravad: 26., 33., 45., 48., 52., 85. Albert, 30. 90. Valgeväli, 38. Hein, 43. 73. Paulus, 50. Okekunle,
Hoiatused: 90.+4. Karjus
Eemaldamised: -

Pealtvaatajaid: 15
Kohtunik: Karolin Kaivoja
Abikohtunikud: Anni Koppel, Helen Käosaar

FC Elva: Reili Rehme (vv) (46. Kätlin Karjus (vv)), Egle Tohver (46. Daniela Jesin), Kaisa-Liina Keps, Karina Kompus, Kaisa Kruus - Marleen Mälk, Eneli Õigus, Eleri Pastak (K), Kirke Mähar, Kreete-Liisa Jenas (65. Katherin Vahtla) - Diana Soop

Mäng algas hästi, FC Elva sai ilusti surve peale ja kulus ligi viis minutit kui JK Tallinna Kalev mängu sisse elas. Elva neiud töötasid ja võitlesid väljakul vapralt, väravas näitas head kindlust Reili Rehme. Kui mängitud oli umbes 20 minutit, siis sai Rehme hüpeka pihta löögi, mis segas tema mängu ja suuresti kinkis hiljem võõrustajatele esimese värava. Pikalt suutsime vastu panna, aga siis sai koduvõistkond ka pinged maha ja lõi poolaja lõpuks veel viis väravat.

Teist poolaega alustas väravas Kätlin Karjus, kellele see oli üldse esimeseks kogemuseks postide vahel.
Kiirelt löödi meile kolm väravat ja hullema vältimiseks tuli teha muudatusi asetustes, mis tõid kohe ka edu. Üle 20 minuti enam vastased väravaid lüüa ei suutnud, milles oli suur roll kaitseliini ja Karjuse tugeval tegutsemisel. Tänu paremale tegutsemisele said neiud ise ka rohkem vastase poolele, aga midagi väga ohtliku korraldada ei suudetud.

Hiljem külastas kogu võistkond Eesti vs Leedu EM-valikmängu, mis jättis päeva lõppu suurepärased emotsioonid!

Autor: Marek Naaris