Hallitruniiri teises mängus alistati TJK Legion

FC Elva võttis väravaterohkes mängus 4:2 võidu!
8. veebruaril EJL hallis
kell 17.00 FC Elva - Tallinna JK Legion 4:2 (2:1)
Väravad: 27. Tarmo Kerro, 36. Ats Joandi, 82. Hans-Hendrik Karro, 90.+2. Deniss Samoilov - 45. pen. Artjom Balahnitšjov, 67. Stefan Tšendei
Hoiatused: 8. Jürgen Kuresoo, 55. Deniss Samoilov, 88. Remi Kõivik - 8. German Ussov, 42. Pavel Iljuhhin, 82. Vladislav Iljin
Kohtunikud: Grigori Ošomkov, Tanel Üprus, Jana Pipar
Pv: 43

FC Elva: 1-Käkk (46. 12-Lõhmus), 18-M. Kuresoo, 6-Kütt (46. 2-Sikk), 3-Thomson (76. 20-Judin), 16-Kristjan Kumberg (65. 21-Timm), 8-Tani (46. 4-Bussov), 15-Samoilov, 9-Joandi (71. 19-Karro), 17-J. Kuresoo, 11-Raido Kuus (57. 14-Frei), 7-Kerro (76. 23-Kõivik).
Varus: 12-Artur Lõhmus, 2-Rasmus Sikk, 4-Bussov, 14-Frei, 19-Hans-Hendrik Karro, 20-Gennadi Judin, 21-Timm, 23-Remi Kõivik.

Statistika                   I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Ohtlikud rünnakud:     10:6                 6:4                    16:10
Pealelöögid:                6:6                   4:2                    10:8
Raamidesse:               2:2                   3:2                    5:4
Blokeeritud:                 1:1                   1:0                    2:1
Nurgalöögid:                3:2                   4:3                    7:5
Vead:                           8:6                   6:4                    14:10
Suluseisud:                  2:0                   1:0                    3:0

I poolaeg

Esimesel poolajal oli mäng suures plaanis võrdne. Mõlemal meeskonnal oli võimalusi skoori tegemiseks, aga FC Elva rünnakute lõpplahendused olid pisut loogilisemad. Umbes 15. minutil oli Tarmo Kerrol suurepärane võimalus skoor avada, kui ta jäi üksinda tühja värava ette, aga kahjuks lõi ta palli liiga kõvasti ja mitte piisavalt täpselt, et pall raamide vahele sihtida. Kerro parandas oma eksimuse 27. minutil, kui vasakult äärelt antud tsenderduse järel oli ta jälle üksinda värava ees. Seekord tegutses mees kindlalt ja lõi palli külmavereliselt võrku. Teine värav tuli sarnaselt esimesele kiirrünnakust. Keskväljal mängis Raido Kuus osava liigutusega vastasest mööda ja andis seejärel söödu Ats Joandile vastaste karistusala joonele. Ats sättis palli oma tugevama vasaku jala peale ja lajatas võimsalt peale. Tugev löök ei andnud väravavahile võimalustki ja lendas värava alumisse nurka. Poolaja lõpus said vastased ühe värava tagasi, kui Elva kaitsemängijad eksisid sööduga. Vastaste ründaja murdis karistusalasse, kus ta maha tõmmati. Kohtunik määras TJK Legioni kasuks penalti. Vastaste kapten Artjom Balahnitšovi jalg ei värisenud ja ta lõi palli kindlalt alumisse nurka.

II poolaeg

Teise poolaja alustuseks tegi FC Elva mõned vahetused. FC Elva mängurütm muutus seejärel pisut närvilisemaks ja mängu ülesehitus ei töötanud enam sujuvalt. Närviline jalgpall maksis FC Elvale kätte, kui 67. minutil kasutas Stefan Tšendei ära meie kaitsjate ja väravavahi koostöös tekkinud ebakõla. Vastaste ründaja jooksis ilma suurema vastupanuta meie kaitseliini taha ja tõstis seejärel palli üle vastu jooksnud väravavahi. Kehvast teise poolaja algusest saime üle tänu noortele vahetusmeestele, kes survestasid vastaseid agressiivselt ja tekitasid seeläbi meile uued võimalused. Tugeva lõpu abil lõime me veel kaks väravat. Esimese värava lõi 15-aastane Hans-Hendrik Karro, kellele andis söödu 16-aastane Tarvo Timm. Tarvo triblas karistusalas mööda paarist vastase kaitsjast ja lükkas seejärel palli värava ette, kus oli ootamas Hans, kes lõi palli tühja väravasse. Mängu viimasele rünnakule pani punkti Deniss Samoilov, kes lõi ühe puutega ristnurka Paul-Feliks Frei poolt antud söödu.

Mängu väravad:

FC Elva järgmine treeningmäng on jällegi pühapäeval Tallinnas, kui EJL halliturniiril mängime FC Ararat TTÜ vastu.