Hooaja viimane mäng pakkus emotsioone ja meelelahutust

Möödunud pühapäeval toimus FC Elva esinduse viimane mäng liiga liidri Nõmme JK Kalju II vastu. Kohtumine oli pingeline ja pakkus publikule toreda vaatemängu, koduvõistkond kaotas minimaalselt 1:2. Hooaja lõpetamise puhul jagati küpsetisi ja teed, hõrgutiste eest kandsid hoolt mängijate lähedased. Meeskond ja klubi tänasid kõiki fänne isiklikult (vt fotot).
Abikohtunikud: Tiit Pruuli, Jaanus Allas

FC Elva: 1-Käkk, 8-Tinn (87. 21-Sikk), 5-Rando Kuus, 4-Bussov (54. 2-Haan), 14-Eichelmann (63. 19-Frei), 17-J. Kuresoo, 15-Samoilov (79. 7-Altsaar), 6-Kütt, 3-Thomson, 10-Tani (67. 18-Kiho), 9-Joandi.
Varus: 20-Mekk, 19-Frei, 11-Alev, 18-Kiho, 21-Sikk, 7-Altsaar, 2-Haan.

JK Kalju II: 69-Aland, 3-Mägi, 15-Kuusk, 5-Ojamaa, 23-Kaldma, 16-Melts, 21-Reginato, 8-Ainsalu, 20-Kuber (85. 22-Kai), 4-Maehara (54. 10-Tõkke), 17-Kirss.

Suluseisud:              2:1                      0:0                     2:1
Vead:                       5:7                      6:6                    11:13
Post/latt:                  0:0                      0:0                     0:0

Kalju II läks kiirelt juhtima, mis äratas FC Elva

Viimane mäng Elvas algas koduvõistkonna uimasusega, mis JK Kalju II mängijate poolt karistatud sai. Nimelt magati maha pealinlaste tegevus nende paremal äärel ja leiti karistusala lähistelt sööduga Kirss, kes karistusalasse murdmise järel Thomsoni poolt maha kukutati. Olukord oli väga selge ja keegi ei protestinud. Penalti realiseeris JK Kalju kapten Melts.
See värav äratas ka FC Elva mehed ja mäng läks väga huvitavaks. Esmakordselt sellel hooajal sai Elva publik näha tegutsemas Kaarel Tani, kelle mängukvaliteet polnud eemal oldud aastaga väga palju langenud. Mõlemad võistkonnad pingutasid ja kohati läks mäng ka inetuks, vaatamata sellele suutis esimest korda Esiliiga B mängu vilistanud kohtunik mängijad maha rahustada. Esimese poolaja parima momendi eest hoolitses J. Kuresoo, kelle 1v1 minekule sai käed ette Aland. Kui ise ei löö, siis...
45. minutil teenisid vastased FC Elva vasakul äärel karistuslöögi, mida asus sooritama Melts. Tema tsenderdus oli täpne ja leidis karistusala keskel Maehara, kes palli peaga võrku suunas. Oli väga suluseisu hõnguline moment, aga värav on värav ja midagi muuta ei saa. Kõlas kohtuniku poolajavile

Poolajal tänasid mängijad ja nende lähedased fänne suupistetega

Mängijatel ja nende lähedastel oli toetajatele üllatus, nimelt küpsetati kooke jms, lisaks pakkus Pubi "Vapper Mäger" sooja teed. Kõik staadionile kogunenud vähemalt 255 pealtvaatajat said korraliku suutäie ja südamliku tänu osaliseks. Meie peame teid maailma parimaks jalgpallipublikuks!

Suupistete eest hoolitsesid: Eneli Õigus, Elle Õigus, Raili Kuus, Kristiina Sööt, Helena Talviki Tarto, Ave Koort, Diana Jesin, Karina Kompus, Liina Ivask, Riin Rebane, Kristi Alev

Jürgen Kuresoo värav tõi mängu pinget ja andis fännidele usku

Teine poolaeg algas suurepäraselt, kui 48. minutil hooaja parima söödumeistri Joandi tegutsemine avas võimaluse J. Kuresoole, kes 1v1 olukorras Alandi kindlalt üle mängis - 1:2! Elva publik hullus ja usk ning laulud muutusid võimsamaks. See oli J. Kuresoo 33 tabamus Esiliiga B-s. Võimalusi jagus mõlemale poolele ja kui võistkonnad pääsesid löögile, siis enamus need kujutasid suurt ohtu., aga Käkk ja Aland olid väravas tasemel! Teine poolaeg suutis FC Elva vastaste mängu päris kõvasti halvata ja tavapärane Kalju stiil oli lõhutud. Kui esimesel poolajal suudeti oma kaitseliinis palli rahulikult kontrollida, siis teisel poolajal muutus see riskantseks. Kalju juhendaja tegi kiirelt selles osas oma mängijatele märkused ja otsiti lihtsamaid, aga FC Elva jaoks paremini kontrollitavaid lahendusi. Surve vilja ei kandnud, kuigi kohati käis korralik pressing vastaste kolmandikul. FC Elva rivistuses ei olnud väljakul mitte ühtegi meest, kes ei võidelnud iga sentimeetri pärast. Sellise atmosfööri kütkes mängimine on lõbus ja seda nautisid ka vastased, keda oli toetama tulnud ligi kakskümmend Kalju fänni.
Rohkem väravaid ei sündinud ja pingeline kohtumine lõppes väga sõbralikult, ühtlasi teenis JK Kalju II Fair-Play ehk teisisõnu Ausa Mängu tiitli. Selle eest, et kogusid võistkonna peale kõige vähem hoiatusi ja eemaldamisi terve hooaja peale kokku.
FC Elva mängijatel ja asjaosalistel oli aga oma fännidele samuti üllatus, kus meeskond võttis ette ja tänas kõiki staadionile tulnud toetajaid isiklikult.

Aasta toetaja 2013 - Margus Ivask

Auhinnaks olid kõige vingemad Nike jalgpallijalatsid. Parimatele pani välja auhinnad FC Elva enda väiksest veebipoest sirgunud Global Soccerstore OÜ.

Auhinnagala saab traditsiooniks ja FC Elva kategooriatesse võib tõusta ka keegi, kes ei ole mängija, aga annab suure panuse, mille tulemusel areneb klubi ja Elva.