Mäng teisele kohale lõppes 1:1 viigiga

Laupäev õhtul võõrustasime kodus otsest konkurenti Kohtla-Järve JK Järvet. Võrdne ja pigem kaitsva suunitlusega mäng lõppes viigiliselt.                                        Foto: Liina Ivask

27. juuli Elva Linnastaadion kell 16:30
FC Elva - JK Järve 1:1 (1:0)
Väravad: 35. Martin Thomson - 57. Aleksandr Zahharenkov
Hoiatused: 17. Veiko Kütt - 19. Deniss Komšin, 20. Aleksandr Vladimirov, 77., 84. Gleb Stepanov, 79., 89. Deniss Kulikov
Eemaldamine: 84. Gleb Stepanov, 89. Deniss Kulikov
Pealtvaatajaid: 175

FC Elva: 1-Toom, 18-M.Kuresoo, 6-Kütt, 3-Thomson, 20-Kumberg (65. 11-Altsaar), 8-Avasoo, 19-Tammeorg (57. 7-Kerro), 22-Tani (63. 15-Samoilov), 9-Joandi, 17-J.Kuresoo, 14-Frei (76. 5-Kuus).
Varus: 12-Koppel, 4-Bussov, 5-Kuus, 7-Kerro, 10-Kiho, 11-Altsaar, 15-Samoilov.

Statistika                    I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Ohtlikud rünnakud:      9:8                   8:4                    17:12
Pealelöögid:                 3:6                   5:2                    8:8
Raamidesse:                2:2                   4:0                    6:2
Blokeeritud:                  0:0                   0:0                    0:0
Nurgalöögid:                 2:2                   4:1                    6:3
Vead:                            5:8                   5:8                    10:16
Suluseisud:                   0:0                   0:2                    0:2

I poolaeg

Mäng oli tabeliseisu tõttu väga oluline ja sellest lähtuvalt mängisid mõlemad meeskonnad üsna ettevaatlikult. JK Järve kasutada olid esimese poolaja vähestest võimalustest parimad. Mitmel korral pääseti FC Elva väravavahiga üks-ühe vastu, aga vastaste ründaja jäi nende realiseerimisel hätta. Ühe supertõrje FC Elva väravas tegi ka Christopher Toom, kui tsenderduse järel sai paarilt meetrilt peaga löögile Aleksandr Zahharenkov. Christopher tegi suurepärase hüppe palli ette ja blokeeris oma kehaga löögi. FC Elva mäng muutus ajaga järjest paremaks ja vastased vajusid oma värava ette. Kui JK Järve üritas 35. minutil kiirrünnakuga surve alt välja tulla, rikkus nende plaani Martin Thomson, kes lõikas ründajale antud söödu vahelt. Ta lükkas palli edasi Jürgen Kuresoole ja tõusis ise rünnakuga kaasa. Jürgen andis palli lahkelt Martinile tagasi ja karistusalasse jõudnud Martin, ei eksinud lähilöögil. FC Elva asus kohtumist 1:0 juhtima!

II poolaeg

Teisel poolajal näitas paremat mängu JK Järve. Vähemalt esialgu. FC Elva ei suutnud vastast piisavalt hästi survestada, et JK Järve söödumängu segada. 57. minutil oli vastaste heast mängust kasu. JK Järve tegi hea vasturünnaku ja Aleksandr Zahharenkov, kes jooksis kaitseliini seljataha, seekord eksinud. Mänguseis oli taas viigiline. Mängu lõpp kuulus kodumeeskonnale. JK Järve meeskond ei saanud FC Elva rünnakute peatamisega hästi hakkama ja nad teenisid Elva mehi takistades kaks punast kaarti. Kahjuks ei suutnud FC Elva oma mitmeid võimalusi ära kasutada ja mäng lõppeski 1:1 viigiga.

Mängu tipphetked:

Esiliiga B tabel:

FC Elva järgmine mäng on laupäeval 1. augustil kell 19:00. Kodus võtame vastu JK Tallinna Kalevi duubelvõistkonna.