Mehed said valusa kaotuse, tulemused noorte meistrivõistlustelt

Möödunud nädalavahetusel toimus kolm liigamängu. Reedel võõrustasid FC Elva E2 poisid Kiviõli Tamme Auto võistkonda, laupäeval külastas FC Elva D2 JK Merkuur-Juuniorit ja pühapäeval käisid FC Elva mehed liigamängul Põlvas.
08.05.2011 kell 18:00 III-liiga Lõuna 5. voor, Lootospark
Väravad: 16. Tinn, 85. Raido Kuus - 12. Tamm, 40., 49., 66. Kaldvee, 45. Kaasik
Hoiatused: 20. Tinn - 28. Vasser, 29. Laasik
Kohtunik: Danel Udu
Abikohtunikud: Siim Rinken, Rauno Rammo
Pealtvaatajad: 45

FC Elva: Arvo Käkk, Rando Kuus, Henry Eichelmann (75. Hendrik Hunt), Veiko Kütt (46. Juri Sirokov), Veiko Haan, Evert Soonberg, Jürgen Kuresoo, Kaarel Tinn, Karl Bussov, Taavi Aasmäe (75. Erki Vorobjovski), Raido Kuus

Lootospargis toimunud kohtumine algas tuliselt juba 12. minutil oli pall FC Elva väravas, standardolukorra järgses saginas lükkas palli peaga väravasse Tamm. Minut hiljem oli pall Lootose väravas, kuid millegi pärast väravat ei loetud. 16. minutil oli tablool 1 : 1, Tinni tsenderdus maandus väravas, peale väravavahi ja kaitsja eksimust. Korra tabas Lootose väravalatti Rando pikk tsenderdus ja 22. minutil tabas posti Kuresoo löök karistusalast. Järgmisel rünnakul päästis Lootose väravavaht Kuresoo lähilöögi. FC Elva domineeris ja Lootos lõi teravaid rünnakuid läbi Kaldvee, kelle peatamisega jäädi hätta. Ühest sellisest olukorrast teenis Lootos karistuslöögi, mille Käkk suurepärase tõrjega nurgalöögiks suunas. 40. minutil teenis Lootos umbes kahekümmne viielt meetrilt karistuslöögi, mille Kaldvee rikosettist väravaks vormistas. Mõned minutid hiljem oli tablool juba 3 : 1, kui väravaesises saginas sai värava kirja Kaasik.
Teist poolaega alustas FC Elva hea pressinguga, võideti vastase värava läheistel pall, kuid Soonbergi möödaminek blokeeriti. Samast olukorrast tekkinud kiirrünnaku lahendasid Lootose mängijad ideaalselt, kahe sööduga jõuti oma karistusalast FC Elva värava lähistele ja Kaldvee ei eksinud 4 : 1. Elva mängijad kosusid, aga midagi väga ohtliku luua ei suudetud. 66. minutil vormistas hat-tricki Kaldvee, kes suunas äärelt tulnud tsenderduse värava kaugemasse nurka. Peale seda mäng rahunes ja FC Elva leidis oma tavapärase rütmi, kus mängijad hakkasid tegema õigemaid otsuseid. Ühest sellisest olukorrast sündis ka ilus lohutusvärav, Kuresoo ja Tinni koostöö järel sai värava kirja Raido, kellel polnud raskusi palli väravasse lükkamisega. Kohe järgmisel rünnakul oli FC Elval võimalus lüüa ka kolmas värav, aga Sütti latti lükatud pallile sai esimesena jaole Lootose kaitsja.
Kokkuvõttes võitis eile parem võistkond ja FC Elval avaneb uuesti võimalus juba õige pea, kui kohtutakse Väikeste karika 1/16 finaalis. Täna toimunud loosimisel sai FC Elva vastaseks just Põlva FC Lootose ja kohtumine toimub taas Lootospargis.

Pealtvaatajad: 20

FC Elva: Henri Härm, Karl Aarne Vihm, Hannes Must, Reigo Hurt, Meelis Peepson, Tormis Laine, Kaur Nukka, Romet Reino, Erik Salk, Aleksander Alev

Treener Kristjan Moorasti kommentaar:

Võistkonna ja enamike mängijate debüüt Eesti meistrivõistlustel lõppes küll võõrsil 1:7 kaotusega JK Merkuurile. Kuid siiski, võib esimesest mängust lugeda üles ainult positiivset. Poisid näitasid üles suurt võitlusvaimu suurel kunstmuru väljakul. Kahevõistlused enamasti võideti, loodi ohtrasti väravavõimalusi, millest seekord suudeti realiseerida üks, väravaautoriks Kaur Nukka. Kogemusega jäädi kõvasti alla ja teatud hetkedel tuli väike ära kukkumine väsimuse pealt. II voorus võetakse koduväljakul vastu FC Tõrva Warrior, kus kindlasti loodetakse võtta ka liiga esimesed punktid.

EJL kodulehekülg

06.05.2011 kell 14:00 E2 III-alagrupp 1. voor , Elva Gümn. kunstmuruväljak
FC Elva vs Kiviõli Tamme Auto 15:0 (8:0)
Väravad: 4.,5.,6.,10.,39. Laak, 11. Denisjuk, 16. Kreevald, 19. Viilu, 23.,30.,38. Niilus, 27.,36. Sibul, 31. Kaeramaa, 49. Reilson
Kohtunik: Kaarel Tinn

FC Elva: Orm-Siimon Madilainen, Karl Markus Kaeramaa, Ottokar Tamme, Cardo Denisjuk, Jasper Reilson, Priit Laak, Markus Kreevald, Markus Niilus, Ottomar Sibul, Noel Noormägi, Heiki Vabrit, Voldemar Viilu