Naiskonna kaotuste laine jätkub

Pühapäeval (12.05) toimus FC Elva esindusnaiskonna hooaja viies mäng kui sõideti külla võõrsile külla Tallinna FC Ajaxile. Avavile kõlas kell 17:00 Ajaxi staadionil.

Sascya Assak (palliga) eelmises kodumängus rünnakule asumas / FOTO: Liina Ivask

FC Elva (N) - Tallinna FC Ajax (N) 0:3 (0:5)

Hoiatused: -
Eemaldamised: -
Pealtvaatajaid: 11

Viimati kohtus naiskond FC Ajaxi naiskonnaga 2017ndal aastal kui Elva Linnastaadionil toimunud mängus viis võidu 1:0 võidu koju vastane. Kõikides omavahelistes mängudes on seni võidu võtnud FC Ajax.

Naiskonna viies mäng toimus Tallinnas Ajaxi staadionil. Platsile minnes pidid mängijad soojenduse jooksul harjuma tavapärasest kõvema pinnasega võrreldes koduväljakuga. Mängu avavärav oli vastase tipuründe kiire rünnak väravale, mida meie väravavaht ära ei suutnud tõrjuda. Kokku lõi vastane esimesel poolajal 3 väravat, milles üks tipuründe rünnak, teine karistuslöök värava lähedal ning kolmas ründemängijate sööduga värav. Ka teine poolaeg ei läinud kõige paremini. Vastane lõik teisel poolajal kaks väravat, kuid teisel poolajal nagu ka Tammeka vastu mängides suutsime mängus rohkem oma plaani täita ning jõudsime rohkem vastase värava alla rünnakule. Kahjuks ei suutnud me ühtegi väravavõimalust realiseerida.

Peatreener Deniss Samoilov: "Kahjuks pidime taaskord tunnistama vastaste paremust. Vastane oli küll tubli, kuid 5-0 on natuke ebaaus meie tüdrukute suhtes, sest tegelikult mängisime hästi ja leidsime loogilisi lahendusi. Tuleb muidugi ka au anda Ajaxi ründajale, kes tegi väga hea mängu."

Mängu parim mängija Sascya Assak: "Mäng Tallinna FC Ajaxi vastu osutus ootustest oluliselt keerulisemaks. Eesmärgid olid veidi muutunud - seekord panin põhirõhu söödukvaliteedi parandamisele, mille kallal tuleb tööd kindlasti ka edasi teha. Mängu tegi meile raskeks kaks asjaolu - platsiolud ja mängijate meelestatus. Plats oli tavapärasest väiksem ja pall põrkas meeletult. Mängueelne suhtumine ei taganud meile edu ja ei saagi seda tagada. Kui midagi ette ei võta, siis võib hooaeg mööduda vägagi raskelt. Küll aga suutsime naiskonnaga oluliselt rohkem palli üle viia ja kokku mängida kui eelmises mängus Tartu JK Tammeka vastu. Samuti jõudsime mitmete väravamomentideni. Ootan järgmist mängu Pärnu JK II vastu suure põnevusega - jahin esimest väravat!"

Naiskonna järgmine kodumäng toimub 19. mail kell 13:00 Elva Linnastaadionil, kui kodus võetakse vastu Pärnu JK II naiskond. Naiskond pingutab, et hooajale positiivne hoog sisse saada. Tule ela omadele kaasa ja anna toetades oma panus naiskonna loole!