21.09.2011 kell 17:30 III-liiga Lõuna 16. voor, Elva linnastaadion
Väravad: 9. J. Kuresoo, 76. Tinn - 20. Kasuk
Pealtvaatajaid: 130
Ilm: +16C

FC Elva: 1-Arvo Käkk, 5-Rando Kuus, 4-Karl Bussov (60. 21-Taavi Aasmäe), 12-Veiko Haan, 6-Veiko Kütt, 17-Jürgen Kuresoo, 14-Henry Eichelmann (60. 10-Kaarel Tani), 8-Kaarel Tinn, 3-Evert Soonberg, 18-Mihkel Kuresoo, 11-Raido Kuus (73. 9-Juri Širokov),

FC Lootos: 1-Margus Nemvalts, 2-Rünno Villemson, 35-Taavi Tobreluts (80`.11-Vladik Mihnovits), 25-Marek Laasik, 14-Tauri Kolk (80`.7-Janar Tamm), 24-Ervin Vares (39-Reigo Orti), 16-Egon Kasuk, 6-Kahru Kaasik (45`.32-Joel Lobjakas), 38-Ervin Vasser, 69-Erik Listmann, 66-Alari Kukk (21-Andre Kõiv)

Liidermeeskondade 16.vooru vahelejäänud kohtumine Elvas kulges põnevalt nagu ka kõik varasemad omavahelised kohtumised. Mõlemad meeskonnad olid tulnud kohtumisele oma parimas koosseisus, kuna mängus oli liiga võit. FC Elva soovis ka revanšši kevadringis saadud 2:5 kaotuse eest. Mängu tempo oli kiire ja mõlemad meeskonnad otsisid oma võimalusi. FC Elva oli pidevalt suruvam pool ja esimene värav oli mitmel korral lähedal. Mängu9. minutil teenis kodumeeskond karistuslöögi, kus elvakad otsustasid kasutada trennis õpitud kombinatsiooni. Karistuslöök mängiti osavalt lahti ning Evert Soonberg tsenderdas palli värava ette, kus õigel kohal oli Jürgen Kuresoo, kes palli vastaste väravasse lõi. Võrdsete heitlus jätkus, kuid 20 minutil murdis äärest läbi Põlva ründaja ning leidis sööduga võistkonna suurima väravaküti Egon Kasuki, kes tõi tabloole seisu 1:1. Poolaja lõpus oli Mihkel Kuresool veel väga hea võimalus värva löömiseks, kuid pall lendas napilt väravast mööda. Viigiseisul lõppes ka poolaeg.
Teist poolaega alustas aktiivsemalt kodumeeskond, luues mitmeid teravaid olukordi. 60. minutil tegi Elva kaks vahetust ning värsked mehed lisasid mängule veel tempot ning tundus, et Põlva hakkas väsima. Poolaja edenedes lõi Elva järjest rohkem häid võimalusi, kuid omad võimalused olid ka Lootosel. 76. minutil kasutas Põlva kaitsjate eksimuse ära Jürgen Kuresoo, kelle tsenderduse lõi kindlalt lati alla Kaarel Tinn.
Värav andis meeskonnale ja kaasaelajatele veel indu juurde, kuna kaua oodatud liiga võit oli väga lähedal. Väga hästi tehti kaitsetööd ja tablool hoiti numbrid muutumatuna. Peale lõpuvilet, võis meeskond ja üle saja inimese, kes kaasa olid tulnud elama, õnnest kisada, sest liiga võit oli käes. Järgmisel aastal näeb Elva publik oma kodumeeskonda aste kõrgemal.

Pildid mängust - Karina Kompus

FC Elva meeskond tänab kõiki kaasaelajaid, kes meid selle võiduni aitasid. Kõige suurem tänu meie fännidele, kes käisid vaatamas ka võõrsil mänge ja on meeskonda alati toetanud ka halvemate mängude ajal.

Täname suurtoetajaid DP (Diamond Pointi) ja Sportlandi, kelle finantsiline toetus oli suureks abiks mängu kvaliteedi ja korralduse tõstmisel.

Suured tänud Elva linnale ja Elva Varahooldusele, kes vastavalt võimalusele aitasid hoida Elva linnastaadionit rahuldavas seisukorras. Erilised tänud inimestele, kes panustasid oma vaba aega Jalgpalliklubi ja meeskonna arengusse.

Artikkel: Veiko Kütt