Duubelmeeskond kaotas võitlusliku mängu Tartu Ülikooli esindusvõistkonnale


Foto: Marek Naaris / duubli paremäär Gero Mekk sooritamas vabalööki

20. juuni kell 17:00 Elva linnastaadion, IV. liiga 1. voor
FC Elva II vs Tartu Ülikool Fauna 1:5 (0:4)
Väravad: 56. Puusalu – 5., 27. Tilk, 15., 28., 51. Merisalu
Hoiatused: 42. Puusalu – 13. Vaasma
Eemaldamine: -
Peakohtunik: Alik Säde
Pealtvaatajaid: 28

FC Elva II: Artur Lõhmus, Gero Mekk, Oliver Käkk, Rasmus Sikk (46. Argo Kaldmäe), Kristjan Kumberg (66. Gennadi Judin), Silver Kiho, Kerdo Puusalu, Kristjan Moorast (71. Andris Altsaar), Sten Teemant, Evert Soonberg (46. Gen Alev), Andres Bõkarev (80. Ott Alekõrs)

Neljapäeval peeti järgi IV. liiga 1. vooru mäng Tartu Ülikool Fauna vastu, mis lõpetas FC Elva II jaoks ühtlasi kevadringi. Tartu Ülikooli esindusvõistkond tuli kohale korraliku koosseisuga ning alustas mängu väga aktiivselt. Käimas oli viies mänguminut, kui külalised said võimaluse sooritada karistuslöök hea koha pealt Elva karistusala tagant. Fauna mängija Silver Tilk saatis karistuslöögi meisterlikult üle müüri väravasse nii et duubli väravas seisnud Artur Lõhmusel ei olnud võimalust pallini ulatuda. Kaotusseisu jäämisest hoolimata jätkas FC Elva duubelvõistkond oma mängu ning eriti palju häid momente tekitas duubli vasakäär Evert Soonberg, kellel õnnestus tihti palliga karistusalasse murda ning väravat ohustada. Palju häid momente jäi aga väravaks realiseerimata samas, kui Tartu Ülikool Fauna meeskonnal õnnestus 13. minutiga jooksul lüüa kolm väravat järjest. Lühikese aja jooksul eksisid noored duubli mängijad mitmel korral kaitseliinis ning Fauna ründajad realiseerisid kolm tekkinud võimalust ka väravateks. Ehmatusest saadi aga kiirelt üle ja noored duubli mängijad jätkasid hingestatult mängimist. Reaalsete väravavõimaluste poolest oli mäng poolaja lõpuks isegi tasakaalus, mistõttu poolaja tulemus ei peegeldanud tegelikku mängupilti. Teise poolaja kuuendal mänguminutil õnnestus Faunal eduseisu veelgi suurendada, kuid see ei murdud Elva duubelmeeskonna võitlusvaimu ning noorte mäng muutus järjest kindlamaks. Viis minutit hiljem sai ka Elva oma teenitud värava, kui rünnaku lõpetas Kerdo Puusalu, kes lükkas palli meetrilt väravasse. Mängu korralikult sisse elanud elvakad ei korranud enam kogenematusest tingitud eksimusi, mida esimesel poolajal endale lubati ning mängu lõpuni ei tekkinud Faunal enam selgeid väravalöömise momente. Positiivne oli, et noored ei murdunud ning mängisid lõpuni tõusvas joones oma mängu järjest parandades.

Kevadvooru lõpuks on FC Elva II saanu IV-liigas kirja 10 mängu, millest on kogutud üks võit, kolm viiki ja kuus kaotust. Liigatabelis jääb võistkond selle tulemusega üheteistkümne võistkonna arvestuses üheksandaks. Peale kümmet ametliku mängu täiskasvanute arvestuses on duubli noored oluliselt küpsemat ja enesekindlamat mängu leidmas. Endale lastud väravatest suur osa läheb kogenematuse arvele ning füüsiliselt jäävad meie noored veel ka täiskasvanud vastastele alla. Hooaja esimeses mängus saadud võit FC Tartu II vastu aitas hooaega positsiivse emotsiooniga alustada, kuid mõned voorud hiljem tabas duublit madalseis. Mängudel oli probleeme koosseisuga ning nõrga närviga noored kaotasid tihti liiga kergelt mängutuju muutudes lihtsates olukordades lohakaks. Mitmed head mängud aga aitasid enesekindlust kasvatada ja meeskond õppis seisust hoolimata mängu lõpuni pingutama. Kolmel korral mängis duubelvõistkond eduseisu maha ning leppis vastastega viiki, mis näitas noortele, et nad on igati konkurentsivõimelised ja võiks ka rohkem punkte teenida. Sügisringis peavad elvakad kindlasti veelgi küpsemat mängu näitama ja kevadvooruga võrreldes edukamad olema.

Liigatabel