Elvas toimus möödunud nädalavahetusel EJL Rahvajalgpalli koolitus

Foto: Veiko Haan / Huvilised EJL Rahvajalgpalli koolituse teooria tunnis

FC Elva sai möödunud nädalavahetusel juurde 15 uut inimest, kes teavad natuke rohkem noorte treenimisest. Sellest, kuidas noorte inimestega läbi viia sportlike tegevusi, kuidas lapsi toetada nende püüdlustes saada paremaks inimeseks ja sportlaseks, kuidas lapsevanematega käituda, et sellest võidaks nii laps, treener, kui ka lapsevanem ise ja kuidas muutuda ise paremaks Inimeseks - suure algustähega.

Koolitus oli sissejuhatus treenerite koolitustele ja hõlmas natuke kõiki treeningtöö aspekte. Tutvustati tehnika õpetamise eripärasusi, kui taktikaliste lahenduste lasteni viimist, samuti rõhutati treenerite käitumise olulisust ja selle mõju lapsele.

Tutvustati, kuidas võivad lapsevanemad enda käitumisega toeks olla lapsele ja kuidas lapsevanemad mõningates olukordades võivad olla hoopis takistuseks. 

Kõige tähtsamaks võib pidada filosoofiat, kuidas läheneda jalgpallile? Tähtis pole mitte iga hinna eest võitmine, aga hoopis keskkond, kus kõik annaks endast parima (lapsed, treener, klubi ja lapsevanemad). See keskkond annab aluse järjepidevaks ja edukaks koostööks, sirgumaks inimeseks või tippsportlaseks.


Foto: Veiko Haan / Karel Voolaid praktikas juhiseid jagamas

Tahame FC Elva poolt tänada Karel Voolaidu, kes väga värvikalt ja kaasakiskuvalt meile EJL koolitusprogrammi edastas.

Kõigist koolitusel osalejatest ei pruugi saada jalgpalli treener. Loodetavasti tunneb mõni kursusel osalenu nüüd suuremat kutsumust tegeleda treeneri ametiga ja lisada oma ellu meeldivaid kohustusi.

Koolitusel osalesid:

Cristel Jakobson, Paul-Feliks Frei, Ats Joandi, Silver Kiho, Raido Kuus, Rando Kuus, Gero Mekk, Tarvo Timm, Martin Thomson, Aimar Tamm, Laur Tammeorg, Margus Malkus, Alik Säde, Vaido Koddala, Eduard Kraus

Lisaks olid kohal kuulamas:

Laur Nurme, Kaido Koppel, Veiko Haan

Artikkel: Veiko Haan