FC Ararat TTÜ käest võeti väärtuslikud võidupunktid!

Pingelises kohtumises FC Ararat TTÜ-ga said FC Elva mängijad hästi hakkama. Korralikult saadi hakkama nii kaitses, kui ka rünnakul.                                       Foto: Liina Ivask / Hooaeg 2014
22. märtsil Sportland Arena kunstmurul kell 16:30
FC Ararat TTÜ - FC Elva 0:3 (0:1)
Väravad: 37. Jürgen Kuresoo, 52. Ats Joandi, 89. Paul-Feliks Frei
Hoiatused: 30., 79. Andrei Savotškin, 57., 79. Vaagn Arutjunjan, 81. Margo Parkala - 26. Veiko Kütt
Eemaldamine: 79. Andrei Savotškin, 79. Vaagn Arutjunjan
Pealtvaatajaid: 15

FC Elva: 1-Käkk, 18-M.Kuresoo, 6-Kütt, 23-Tani, 11-Altsaar(88. 20-Kumberg), 8-Tinn, 15-Samoilov (88. 10-Kiho), 9-Joandi, 17-J.Kuresoo(90+1. 2-Sikk), 5-Raido Kuus(70. 14-Frei), 7-Kerro (78. 19-Tammeorg).
Varus:12-Lõhmus, 2-Sikk, 10-Kiho, 14-Frei, 19-Tammeorg, 20-Kumberg.

Statistika*                   I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Ohtlikud rünnakud:      7:7                   4:4                    11:11
Pealelöögid:                 3:2                   4:3                    7:5
Raamidesse:                2:2                   2:1                    4:3
Blokeeritud:                  1:0                   0:1                    1:1
Nurgalöögid:                 4:2                   3:1                    7:3
Vead:                            10:4                 7:7                    17:11
Suluseisud:                   1:1                   3:0                    4:1
* FC Elva näitajad eespool

I poolaeg

Esimene poolaeg oli väga tasavägine. Kummalgi meeskonnal ei olnud palju võimalusi skoori tegemiseks. FC Ararat TTÜ parimad võimalused tulid standardolukordadest, aga FC Elva õnneks ei suutnud nad neid piisavalt hästi ära kasutada. Poolaja keskel oli nurgalöögi järgselt väga hea võimalus Ats Joandil, kes tegi tugeva pealelöögi väravale. Vastaste väravavaht Nikolai Pulkkinen näitas taset, tõrjudes suurepäraselt Atsi lähilöögi. Poolaja lõpus läks FC Elva kohtumist juhtima, kui palli võitmise järel tehti kiire rünnak. Ats Joandi andis palli võitmise järel kiire läbisöödu äärele, kuhu jooksis Tarmo Kerro. Kerro lükkas seejärel ühe puutega palli vastaste väravaesisele, kuhu oli avanenud Jürgen Kuresoo. Vastaste kaitsja ei suutnud madalat tsenderdust peatada ja Jürgen lõi palli rahulikult väravasse.

II poolaeg

Vastased olid jäänud kaotusseisu ja see sundis neid mängu avama. See andis omakorda head võimalused FC Elvale, kellel oli nüüd rohkem ruumi vasturünnakuteks. Ühe sellise vasturünnaku peatamiseks tegidki FC Ararati mängijad vea. Vastaste kaitsja lükkas nurgalipu lähistel pikali Raido Kuusi. Jürgen Kuresoo andis tsenderduse tagumise posti juurde, kus oli vabaks jäänud Ats Joandi, kes lõi palli peaga väravasse. Kohtumise lõpus kaotasid mõned vastaste mängijad raske olukorra tõttu enesekontrolli. Vaagn Arutjunjan ja Andrei Savotškin teenisid kohtunikuga vaidlemise eest teised kollased kaardid ja seetõttu pidid vastased kohtumise lõpetama kahemehelises vähemuses. 89. minutil kasutas Paul-Feliks Frei ära FC Ararat TTÜ kaitsesse tekkinud suured augud ja lõi kohtumise kolmanda ja viimase värava.

Mängu väravad:

FC Elva järgmine vastane Esiliiga B-s on FC Flora III. Nende vastu mängime 2. aprillil Tallinnas.