FC Elva esindusmeeskond kaotas võitlusliku mängu Tallinna JK Legioni vastu

TJK Legion kasutas suurepäraselt ära oma ainsa võimaluse ja hoolimata FC Elva pingutustest lahkusid platsilt võitjatena külalised.
27. aprillil kell 19:00 Elva linnastaadion (Tartu mnt. 12, Elva)
FC Elva - Tallinna JK Legion  0:1 (0:1)
Värav: 5. Rauf-Roman Mikailov
Hoiatused: 38. Andris Altsaar - 36., 64. Artjom Balahnitšjov, 55., 86. Tomas Kirn, 66. Roman Sirotkin, 68. Dmitri Bereitorov, 72. Rauf-Roman Mikailov
Eemaldamine: 63. Artjom Balahnitšjov, 86. Tomas Kirn
Peakohtunik: Elar Tarkus
Abikohtunikud: Martin Lember, Marko Liiva
Pealtvaatajaid: 390

FC Elva: 1-Käkk (46. 12-Toom), 5-Kuus (61. 18-M. Kuresoo), 6-Kütt, 3-Thomson, 4-Bussov, 22-Avasoo, 7-Kerro, 11-Altsaar (54. 10-Kiho), 9-Joandi (79. 20-Mekk), 15-Samoilov, 17-J. Kuresoo.
Varus: 12-Toom, 2-Haan, 19-Tammeorg, 14-Frei, 20-Mekk, 18-M. Kuresoo, 10-Kiho.

Statistika                  I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               6:2                   5:2                    11:4
Raamidesse:              3:1                   1:0                    4:1
Ohtlikud rünnakud:     12:4                 8:2                    20:6
Nurgalöögid:               3:1                   4:2                    7:3
Suluseisud:                 0:1                   1:2                    1:3
Vead:                          6:5                   4:6                    10:11

Kiire avavärav TJK Legionilt

Mängu kõige olulisem ja otsustavam sündmus leidis aset ainult mõned minutid pärast avavilet. TJK Legion tegi näiliselt ohutu rünnaku mööda paremat äärt ja Roman Sirotkin oli palliga justkui nurka surutud, aga järsku tegi noormees osava pöörde saades sellega võimaluse palli karistusalasse saatmiseks. Sirotkin andis vasaku jalaga korraliku madala söödu, mis koostöös Rauf-Roman Mikailovi hästi ajastatud jooksuga tõi edu. Ründaja ennetas nii kaitsjat, kui ka väravavahti, kes oli vastu jooksnud  ja saatis palli viielt meetrilt väravasse. FC Elva jaoks tähendas see seda, et tuli mängu avada ja julgeid käike teha. Kuigi vastased tegutsesid kaitses hästi, tekkisid FC Elval mitmed head võimalused värava löömiseks. Neist parim võis olla Ats Joandil, kes standardolukorra järgselt sai karistusalas löögile ja tegi väga korraliku tugeva soorituse, aga seekord oli omal kohal vastaste kaitsja, kes blokeeris väravajoonel vapralt tegutsedes löögi. Kahel korral unustati karistusalas vabaks Andris Altsaar, kelle võimalused peatas hästi ajastatud väljatulekutega vastaste noor väravavaht Mark Artjuhhov. Poolaeg lõppes vastaste üheväravalise eduseisuga.

Elva küll surus, aga kokkuvõttes edutult

Teine poolaeg algas FC Elva jaoks sunnitud vahetusega, kuna Arvo Käkk, kes lõi esimese poolaja lõpus vastasega jalad kokku oli saanud hüppeliigese vigastuse ei saanud jätkata. Elvalaste väravasuule asus üks meeskonna kõige noorem mängija Christopher Toom, kelle jaoks oli tegemist debüüdiga FC Elva esindusmeeskonnas. Christopheril ei olnud seekord väga tihe tööpäev, kuna tegevus oli teisel poolajal vastaste poolel. FC Elva proovis järjepidevalt leida võimalusi, et lüüa viigivärav, aga taaskord näitasid vastased, et nad on kõvad kaitsetöö tegijad ja seetõttu väga palju häid momente ei tekkinud. Parim võimalus oli teisel poolajal kasutada Tarmo Kerrol, kes oli paremalt äärelt antud tsenderduse järel jäänud karistusalas täiesti üksinda. Kahjuks ei tabanud ta palli korralikult ja võimalus läkski raisku. Teise poolaja keskel sai teise hoiatuse vastaste keskkaitsja Artjom Balahnitšjov kellel oli esimesest poolajast kollane kaart all ja seeläbi ka punase kaardi. Vähemuses oli Legion pidevalt raskustes elvalaste rünnakute peatamisel ja tihtipeale peatasid vastased FC Elva rünnakuid vea hinnaga. FC Elval oli seetõttu kasutada palju standardolukordasid, vilja need vilja ei kandnud. Kuigi paaril korral tekkis väga hea võimalus Ats Joandil, kes sai kahel korral healt positsioonilt peaga löögile. Kahjuks läksid need löögid väravaraamidest mööda. Vastaste üliaktiivne ja vea piiril mängimine jätkus, tänu sellele oli kohtunik sunnitud Legioni mängijatele hoiatusi jagama ja mängu 86. minutil jäid vastased kahemehelisse vähemusse. Kokkuvõttes oli see agressiivne mäng edukas, sest FC Elva mängurütm sai sassi löödud ja JK Legion suutiski mängu lõpuni vastu pidada. Lõppseis 0:1 Tallinna JK Legioni kasuks.

Järgmine mäng on ees juba neljapäeval, kui kohtume taas Tallinna JK Legioniga. Seekord tuleb FC Elval ette võtta reis vastaste koduväljakule Tallinnasse.