FC Santos näitas klassi ja oli FC Elva meeskonnast selgelt üle

FC Santos tegi väga hea esituse ja ei jätnud FC Elvale võimalustki.
1. juunil kell 16:00 Elva linnastaadion (Tartu mnt. 12, Elva)

FC Elva - Tartu FC Santos  0:7 (0:5)
Väravad: 1. Eero Eessaar, 10. Taavi Vellemaa, 20. Mikk Laas, 23. Alar Alve, 38. Timo Teniste, 80., 90.+1. Robert Pluum
Hoiatused: 27. Kaarel Tinn, 37. Martin Thomson - 43. M. Laas, 74. Yuriy Vereshchak
Peakohtunik: Jaan Roos
Abikohtunikud: Tiit Pruuli, Ahti Lepp
Pealtvaatajaid: 294

FC Elva: 12-Toom, 18-M. Kuresoo, 6-Kütt, 3-Thomson, 4-Bussov, 5-Kuus (66. 20-Mekk), 15-Samoilov (73. 2-Haan), 8-Tinn (52. 10-Kiho), 9-Joandi (60. 11-Altsaar), 17-J. Kuresoo, 14-Frei.
Varus: 1-Käkk, 10-Kiho, 2-Haan, 11-Altsaar, 20-Mekk.

Statistika                  I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               3:9                   1:8                    4:17
Raamidesse:              1:8                   0:5                    1:13
Ohtlikud rünnakud:     2:12                 3:8                    5:20
Nurgalöögid:               1:7                   5:3                    6:10
Suluseisud:                 0:0                   1:1                    1:1
Vead:                          6:4                   4:2                    10:6

Võitja sai selgeks paarikümne minuti järel

FC Santos teenis juba esimesel minutil nurgalöögi ja Timo Teniste hea tsenderduse järel sai peaga löögile Eero Eessaar, kes ei jätnud oma võimalust kasutamata, lüües paarilt meetril värava. FC Elva mängijad proovisid kõvasti edasi võidelda, aga see ei seganud oluliselt FC Santose mängurütmi. Terve esimese poolaja jooksul sai FC Elva ainult mõned korrad vastase värava lähistele. 10. minutil suutsid vastased jälle FC Elva kaitse üle mängida, kui vasakult äärelt tegi läbimurde Mikk Laas, kes andis terava söödu värava ette, kus oli esimesena jaol Taavi Vellemaa. 20. minutil teenisid vastased karistuslöögi otse FC Elva karistusala joone taga. Palli taha asus hästi mänginud Mikk Laas, kes tegi täpse löögi värava alumisse nurka ja andis tartlastele juba kolmeväravalise edu. Esimesel poolajal löödi veel üks värav karistuslöögist ja seda võib pidada mängu ilusaimaks väravaks. FC Santosel oli kasutada karistuslöök 30 meetri kaugusel FC Elva väravast. Timo Teniste löök õnnestus suurepäraselt ja lendas otse värava ristnurka. Poolajaks oli seis 0:5 FC Santose kasuks.

Rahulikum teine poolaeg

Tartu meeskond võttis teisel poolajal rahulikumalt ja surve FC Elva väravale jäi väiksemaks. Siiski omasid vastased mängu üle kontrolli ja FC Elva oli oma poolele surutud. Vastaste mängu tõi teravust juurde vahetusmees Robert Pluum, kes otsis väga aktiivselt väravalöömise võimalusi. Kahel korral jõudiski ta sihile. 80. minutil lõi ta väravasse äärelt antud madala tsenderduse ja mängu viimasel minutil kasutas ära üks-ühele olukorra väravavahiga, olles pääsenud kaitseliini taha. Mängu lõppseis 0:7 külalisvõistkonna kasuks.

Pühapäeval 8. juunil kell 13:00 kohtutakse Tallinnas HÜJK Emmaste meeskonnaga, kellele viimati kaotati viimase minuti penaltist 1:2.