FC Elva II viigistas kodus liiga liidriga

9. juuni kell 14:00 Elva linnastaadion, IV. liiga 9. voor
FC Elva II vs Võrumaa FC Aspen 1:1 (1:0)
Hoiatused: 60. Puusalu, 73., 86. Bõkarev - 21. Urbanik, 57. Roop
Eemaldamine: 86. Bõkarev
Peakohtunik: Ahti Lepp
Pealtvaatajaid: 33

FC Elva II: Artur Lõhmus, Gero Mekk, Oliver Käkk, Rasmus Sikk, Kristjan Kumberg, Kerdo Puusalu (83. Gennadi Judin), Silver Kiho, Sten Teemant (46. Gen Alev), Andres Bõkarev, Karl-Markkus Põldmaa (66. Andris Altsaar), Paul-Feliks Frei

Teist korda sel hooajal oma koduväljakul mängida saanud FC Elva duubelvõistkond võttis rannapeo järgsel pühapäeval vastu IV. liiga liidri FC Aspeni, kellel oli siiani seitsmest mängust ette näidata kuus võitu ja üks viik. Enesekindlad vastased alustasid kohe ründavalt ning iga palli võitmise järel üritati koheselt pika sööduga ründajaid leida. Elva kaitsjad aga lugesid olukordi hästi ning sellised rünnakulahendused erilist tulemust ei andnud. Selgelt energilisem Elva võistkond aga liikus väljakul vastasest kiiremini ning täpsed söödud aitasid palli kiirelt vastase karistusala lähedale toimetada. Mõlemalt äärelt tuli palju häid tsenderdusi kasti, kuid vastaste kaitsjad olid enamasti ülekaalus ja läksid jõulisemalt palli peale, kui meie ründajad. Samas võitsid duubli noored palju võitlusest väljunud palle ja nii pääseti mitmel korral ka healt positsioonilt löögile. Kolm minutit enne esimese poolaja lõppu õnnestus läbi parema ääre toimetada pall vastaste karistusala taha Bõkarevile, kes suunas palli omakorda edasi tagumise posti suunas. Õigel positsioonil oli Karl-Markkus Põldmaa, kes kontrollis palli endale ette ning lõi oma selle hooaja neljanda värava. Teisel poolajal jätkus sarnases stiilis mäng, kus mitmel korral oleks võinud mõlemad võistkonnad seisu muuta. 67. minutil viigistasid külalised mänguseisu, kui Aspeni mängumees Pild saatis teele pommlöögi, mida keegi Elva mängijatest peatada ei suutnud. Neli minutit enne mängu lõppu pidi kohtunik teise kollase kaardi tõttu eemaldama duubli mängija Bõkarevi, kes väljendas korduvalt rahulolematust kohtuniku otsustega. Häid momente jagus mõlemal võistkonnal mängu lõpuni, kuid rohkem väravaid ei sündinud. FC Elva duubli jaoks oli see mängupildi poolest kindlasti edukas kohtumine, mis oleks võinud parema realiseerimise korral ka kolm punkti tuua.

Liigatabel

Järgmine mäng 15. juuni kell 18:00 Tartu FC Merkuur vs FC Elva II (Kaagvere staadion)