Imelised väravad! Armutu võitlus! Fännide emotsioonid!

Just nii võib võtta kokku eilse lahingu Elva linnastaadionil. FC Elva näitas taas hooaja alguse mängudele sarnast võitlust ja pressingut, mida on Elva vutipublik oma sangaritelt oodanud. Kuid täna see võitlus ei kajastunud tablool, kogenum FC Ararat saavutas lõpuks 1:3 võidu!
18. septembril kell 17:45 Elva linnastaadion, Esiliiga B 28. voor
FC Elva vs Tallinna FC Ararat TTÜ 1:3 (1:1)
Väravad: 18. J. Kuresoo - 22. Kelder, 60., 76. Järva
Hoiatused: 82. Haan - 37. Arutjunjan, 48. Tukmatšov, 77. Novikov
Eemaldamine: 70. Kerro
Pealtvaatajaid: 215
Peakohtunik: Daniel Udu
Abikohtunikud: Riivo Stolts, Jaanus Allas

FC Elva: 1-Käkk, 3-Thomson, 10-Kiho, 6-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 15-Samoilov, 18-Naaris, 11-Altsaar (55. 14-Frei), 5-Rando Kuus, 7-Kerro.
Varus: 14-Frei, 20-K. Orav.

FC Ararat: 1-Pulkkinen, 27-Tukmatšov, 11-Põld, 5-Novikov, 4-Kostin, 8-Arutjunjan, 36-Savotškin, 18-Lahmanov, 14-Ivanov, 9-Kelder, 2-Järva.
Varus: 30-Jušinski, 7-Harutjunjan.

Eduka alguse neutraliseeris Silver Alex Kelderi imeline käärlöök

Mäng algas rabedalt ja mõlemad võistkonnad tegid palju lihtsaid sööduvigu. FC Elva kaitsetöö kandis vilja, 18. minutil viis Jürgen Kuresoo suurepärase väravaga koduvõistkonna Altsaare eeltööst juhtima. Möödus kõigest neli minutit kui Elva linnastaadion hiirvaikseks muutus. Silver Alex Kelder otsustas FC Elva karistusalas proovida käärlööki ja see õnnestus suurepäraselt. Üks kaunimaid väravaid, mis löödud Elva linnastaadionil! Mäng jätkus Ararati pallihoidmisega ja elvakad ootasid nende eksimusi, millest väravaid lüüa. Ühe väga ohtliku momendi eest hoolitsesid Jürgen Kuresoo ja Rando Kuus, viimase löök ei õnnestunud väga hästi ja kaitse puhastas selle väravajoonelt. Momente jagus ka Araratile, aga löögid olid karistusala tagant ja ei kujutanud suurt ohtu. Poolaja lõpus oli Araratil heast kohast karistuslöök, mille Käkk suurepärase tõrjega värava ristnurgast puhastas.

Kõva teise poolaja algus, lagunemine ja luhtunud momendid

Teine poolaeg algas tuliselt, Ararati survele vastasid elvakad võimsate kiirrünnakutega. Paaril korral ei jäänud Kuresool palju puudu, et koduvõistkond taas juhtima viia. Ootamatu momendi eest hoolitses Rando Kuus, paremalt äärelt nurgalipu lähistelt teele saadetud tsenderdus maandus värava tagumises postis ja põrkas Kuresoo põlvest üle otsajoone. Vot see oleks olnud kaunite väravate õhtu! FC Elva tegi vahetuse ja Altsaare asemele tuli Frei, selle muudatusega liikus Rando Kuus keskväljale.
Selline vangerdus halvas FC Elva kaitsetöö ja teiste palli võitmise ründetsoonis täielikult! Ei suudetud enam takistada vastaste mänguehitajaid ja rünnakus kadus teravus. Mida mäng edasi seda suurem surve FC Elva väravale tekkis. 60. minutil realiseeris Järva oma võimaluse seisuks 2:1 Araratile. Terava nurga alt otse õhust sooritatud löök lendas Käkkile püüdmatult väravasse.
Koduvõistkond jätkas pressingut ja kaotusseisus ei pidanud Kerro närvid vastu ning kähmluse järel tuli võistkond arvulisse vähemusse jätta.
Viimane veerandtund oli täis draamat ja realiseerimata momente. Kõige algatuseks suurendasid Ararati mängijad läbi Järva seisu kaheväravaliseks.
FC Elva survestas arvulises vähemuses kõrgelt ja agressiivselt. Vasakult äärelt teeniti karistuslöök, mille järel pääses kukkumiselt löögile Naaris, kelle löök lendas lati põrkega üle väravajoone ja sealt platsile tagasi! Hämaras toimunud olukord jäi kohtunikele märkamata ja mänguseis ei muutunud! See küttis publikut nagu tulle valatud õli! Mäng käis ühe värava alt teise alla ja iga rünnak kujutas suurt ohtu. Paaril korral päästis Käkk oma suurepärase tegutsemisega.
FC Elva ei andnud alla ja korra käis pall taas Ararati väravas, seekord oli Kütt enne pealööki vastast tõuganud ja kohtunik fikseeris vea.
Mängu viimastel minutitel mängis Naaris mööda karistusala ees olnud vastastest ja pääses healt positsioonilt löögile. Löök ebaõnnestus täielikult ja lendas üle värava. Kas see olukord ka mängu päästnud oleks, aga kripeldama jäi see mängijale kindlasti. Kõlas kohtuniku lõpuvile ja Ararat sai põnevas lahingus magusa võidu ja elvakad olid õnnelikud, et tänu toetajate marulisele kaasaelamisele pinget lõpuni jagus.

JK Sillamäe Kalev II - Kohtla-Järve JK Järve4 : 0
Pärnu Linnameeskond - HÜJK Emmaste5 : 3
Tallinna JK Legion - Tallinna FC Flora III19.09 20:30
Nõmme JK Kalju II - Tallinna JK Dünamo09.10 19:30

Pildid mängust - Liina Ivask

Järgmine vastane tuleb külla 6. oktoobril kell 14:00 ja selleks on kevadest tuttav väga tugev Pärnu Linnameeskond. Artikkli kirjutamise hetkel olid nad liigas kindlad liidrid ja pole kaotusekibedust tundnud juba üle 15 mängu järjest. Viimane kaotus pärineb siit samast Elvast!

Tule anna meile taas jõudu, et väga tugev vastane Elvas alistada!