FC Elva Jalgpallifest pakkus osalejatele palju tegevusi ja elamusi!

Foto: Liina Ivask / FC Elva Jalgpallifesti kontsert-pidu tõi kohale ligi 700 huvilist

Alates neljapäevast said FC Elva Jalgpallifesti raames erinevates tegevustes osaleda kõik soovijad. Esimesel päeval toimunud lastevanemate üritus tõi kohale üle 300 osaleja. Reedel vallutasid Verevi ranna klubi noored, kes madistasid 3v3 turniiridel. Jalgpallifesti viimasel päeval said kõik proovida oma võimeid Osavusfestivalil, jälgida kolme jalgpallilahingut, süüa torti, võita loosiauhindu ja nautida kontsertit kuni äike selle katkestas!

Videokokkuvõte - FC Elva Jalgpallidest 2015

6. august - Lastevanemate jalgpalliturniir


Jalgpallifesti esimesel päeval toimud ISADE-EMADE jalgpalliturniir, kuhu oli üles antud kaheksa lastevanemate võistkonda, kokku 81 mängijaga. Võistlusel osalesid järgmiste vanuseklasside vanemad: 2000-01, 2002-03, 2004-05, 2006, 2007, 2008, 2009 ja 2010. 

Foto: Cristel Jakobson / 2007 vanemate mängija Margus Malkus oma treenerit Veiko Haani tänamas

Esimestest minutitest peale oli kõva andmine ja tekkis tõeline võistlusmoment. Lapsevanemaid haaras kaasa Kristjan Moorast oma kommentaaridega ja väravate tähistamine koos "FC Elva väravatähistus lauluga". Kahes grupis toimunud mängudes näitasid head minekut 2007 ja 2010 vanemate koondised, kes kohtusid ka finaalis. Põnevas finaaliheitluses normaalajal väravaid ei löödud. Penaltiseerias olid edukamad 2010 vanemad võites seeria tulemusega 2:1!

Võidukasse koosseisu kuulusid: Teet Juhanson, Mati Metssalu, Tarmo Nurme, Vaido Koddala, Elari Asi, Marko Parksepp

Verevi Motelli hoovis toimunud ühisel piknikul tunnustati parimaid võistkondi ja kõigile kohale tulnutele kinkis klubi FC ELVA 15 rinnamärgi, mille alusel oli võimalus külastada 6.-8. august Elva seiklusparki täiesti TASUTA!

Lisaks said esikolmiku mängijad FC Elva logoga käterätikud! 

7. august - Noorte 3v3 rannajalgpall


Teine päev oli pühendatud klubi noortele ja toimus rannajalgpall koguni neljas vanuseklassis (1999-2001, 2002-2003, 2004-2005, 2006-2008). Kolme vanema vanuseklassi turniiril oli kohustuslik mängida väljakul alati kahe poisi ja ühe tüdrukuga. Turniiridest võttis osa kokku 117 noort.

1999-2001 turniiril osales viis võistkonda, kus võitjaks krooniti FC Vennakond, kes alistas finaalis võistkonna FC Nuga tulemusega 4:2.

FC Vennaskond: Sascya Assak, Ayrton Mägipõld, Kristo Kolesnitsenko, Ainar Ivaste, Erik Vaarmann

Foto: Cristel Jakobson / Valgetes särkides FC Vennaskond Sascya Assak, Ainar Ivaste ja Juustukuubikud Antti Arumäe ja Eneli Mossin

2002-2003 turniiril osales samuti viis võistkonda. Edu saatis Superkiisusid, kes alistasid finaalis Jukud skooriga 4:2.

Superkiisud: Sofia Matvejev, Andreas Öövel, Andreas Kiivit, Kösta-Villem Tatar, Ken-Marti Käos

2004-2005 osales juba kuus võistkonda, kes mängisid kõik omavahel korra. Kõige edukamaks osutus võistkond Kaito Musi, kes edestas Priidikut ja Käbisid.

Kaito Musi: Robin Murumets, Kelly Haasma, Karl-Artur Kors, Sverre Lokko

2006-2008 turniiril osales kõige rohkem mängijaid - kokku 41! Moodustati kaheksa tiimi, kes mängisid kahes alagrupis. Finaali jõudsid lõpuks A-grupi kaks paremat võistkonda, kus Minionid ei andnud Võistlejatele armu ja lõid neli vastuseta väravat.

Minionid: Karl-Markkus Metslind, Kennet Maasik, Henry Kaasiku, Romet Voore, Markus Valgerist

Kõik osalejad said FC Elva 15 rinnamärgi ja esikolmiku mängijad lisaks klubi sümboolikaga käterätikud. Soovijad said treener Andres Bõkarevi saatmisel külastada Elva Seiklusparki.

8. august - Osavusfestival, jalgpallikohtumised, kontsert-pidu


Jalgpallifesti viimase päeva juhatas sisse FC Elva partnerite Osavusfestival, millest võttis osa üle 200 osaleja.

Mängudega olid seotud ja esindatud klubi suuremad toetajad järgmiste mängudega:

Mäng 1 - "Löö kõrgemale, kui puu" (Valga Puu - Mapomets)
Mäng 2 - "Jalgpalli petank" (Asfalti Grupp)
Mäng 3 - "Täpsuslöök" (Globalsoccerstore.com)
Mäng 4 - "Löögikiirus" (Nike)
Mäng 5 - "Eemalda katkised hambad" (Maxilla)
Mäng 6 - "Audivise segumasinasse" (Almar Ehitus - Tänavakivimees)

Osalejatel tuli läbida kõik mängualad ja koguda osavuskupongile templeid, mille alusel oli õhtuse kontserti eel võimalus võita veel lisaauhindu.

Iga partneri juurest said osalejad erinevaid kingitusi (mett, pastakaid, FC Elva 15 rinnamärke, helkureid, päikseprille jms). 

Osavusfestivali peaauhinna sokiga jalgpallijalatsid, mille olid välja pannud Nike ja Globalsoccerstore.com, võitis endale FC Elva U13 mängija Andreas Öövel.


Foto: Liina Ivask / Maailma õnnelikum poiss Andreas oma uute putsadega

Kolm mängu, üks võit ja kaks kaotust

Päeva jooksul oli võimalus jälgida kolme mängu, kus IV liiga kohtumises kohtusid FC Elva II ja FC Tarvastu. Heas koosseisus mänginud külalised ei andnud võõrustajatele suurt võimalust ja võitsid kohtumise tulemusega 4:0.

Päeva teises kohtumises läksid vastamisi naiste võistkonnad, kus FC Elva alistas 0:2 kaotusseisust FC Otepää naised tulemusega 3:2. FC Elva eest tegid skoori Kerlin Lehtla (2) ja Eneli Õigus. Külalistele oli see üheks esimeseks võistluskogemuseks.

Foto: Liina Ivask / Elva publik jälgis suure huviga pingelist kohtumist 

Tähtsaimas mängus kohtusid FC Elva ja JK Sillamäe Kalev II. Ligi 530 pealtvaataja jälgmisel toimunud kohtumises asusid külalised esimesel poolajal 1:0 juhtima. Teise poolaja alguses suutis Ats Joandi seisu viigistada. Koduvõistkond oli mitmel korral lähedale ka juhtima minemisele, aga lõpuks kordus sama, mis täpselt nädalajagu tagasi. Külalised lõid mängu neljandal üleminutil võiduvärava. Staadionile tulnud inimeste meeleolu see ei rikkunud ja kontsert-pidu võis alata!

Klubi pakkus külalistele 100 kg torti, loosis välja 1300€ puhkuse reisi, tänas inimesi ja Getter Jaani hullutas Elva noori

FC Elva esindusvõistkonna mängu ajal ja peale seda oli kõigil magusa sõpradel võimalus maitsta Gustavi kondiitrite poolt valmistatud porgandikooki, mis juba teist aastat järjest on tõeline hitt! Külalistele pakkusid torti neli vaprat naisterahvast: Angela Aart, Anneli Aart, Rena Toming ja Karin Sikk.

Foto: Liina Ivask / Üks Gustavi kahest 50 kg tordist

Peale tordi söömist algas ürituse kõige magusam osa - TASUTA kontsert, mille juhatasid FC Elva tunnuslauluga sisse meie linna bändid Ugandi ja Night Felony. Peale sissejuhatust jätkas lugudega Ugandi. 

Kahe bändi vaheajal toimus 1€ pileti soetanute vahel vingete auhindade loos. Peaauhinna 1300€ väärtuses puhkusereisi kinkekaardi võitis klubi kasvandik Raido Hurt!


Foto: Liina Ivask / Vasakult Marek Naaris, keskel võidumees Raido Hurt ja paremal Are Altraja

Peale 1€ loosi esines erinevate tuntud ja ka oma lugudega Night Felony. Elva bänd nautis oma võimalust ja sama tegid elvakad. Veel enne kui pisikesed fännid oma iidolit Getter Jaanit kuulama said hakata, tänati inimesi kellel täitus klubis 5, 10 või 15 aastat. Lisaks said tänamiseks sõna Elva linnapea Eva Kams ja Marika Saar

5 - Eneli Õigus
10 - Tiiu Vaher, Laur Nurme
15 - Are Altraja, Margus Ivask, Veiko HaanFoto: Liina Ivask / Are Altraja ja Veiko Haan meenutus

Tähtsad kõned peetud, hüppas koos oma energiliste taustatantsijatega lavale Getter Jaani. Noored elvakad olid suures vaimustuses ja laulsid terve kontserti kaasa. Samal ajal tugevnes juba sadanud vihm veelgi. Getter Jaani jõudis lõpetada oma kontserti, mille järel tuli vastu võtta väga kindel otsus. Vee alla jäänud juhtmete töttu ei saanud me riskida inimeste eludega ja kontsert tuli lõpetada.

Foto: Liina Ivask / Getter Jaani FC Elva Jalgpallifesti laval

Selleks ajaks kui Nancy Elvasse jõudis oli kontsert lõppenud. Kuuldes uudist peo katkestamisest oli ta loomulikult nördinud. Sama nördinud olid teda kuulama tulnud vaprad fännid, kes vaatamata paduvihmale telkide all kontserti jätku lootsid.

Pildid mängust ja kontsert-peost - Liina Ivask

Pildid osavusfestist, mängust ja kontsert-peost - Cristel Jakobson


Klubi tänab kõiki toetajaid, partnereid ja vabatahtlikke, tänu kellele selline suurejooneline üritus teoks sai! Suurepärane meeskonnatöö!


Kohtume kõigiga järgmisel FC Elva Jalgpallifestil 2016!


Autor: Marek Naaris / FC Elva