FC Elva kogenematu koosseis sai FC Santoselt suure kaotuse.


Foto: Liina Ivask / Pilt on illustreeriv!

FC Santos mängis FC Elva igas mängu elemendis üle ja lõi Elva meeskonna võrku lausa 10 vastuseta väravat.

19. oktoobril kell 16:00 Tamme staadion (Kungla 1a, Tartu)
Tartu FC Santos - FC Elva  10:0 (3:0)
Väravad: 14. ov. Mihkel Kuresoo, 22., 78. pen., 85. Taavi Vellemaa, 45.+1., 81. Yuriy Vereshchak, 55. Yuriy Flyak, 57., 67. Joonas Kartsep, 71. Eero Eessaar
Hoiatused: 50. Siim Roops, 84. Erik Vares - 26. Karl Bussov, 77. Kaarel Tinn, 78. Jürgen Kuresoo, 84. Rasmus Sikk
Peakohtunik: Elar Tarkus
Abikohtunikud: Riivo Stolts, Raul Ojassaar
Pealtvaatajaid: 73

FC Elva: 1-Käkk, 7-Kerro, 18-M. Kuresoo, 2-Sikk, 17-J. Kuresoo, 8-Tinn, 3-Kumberg, 4-Bussov, 20-Mekk (50. 16-Puusalu), 10-Kiho, 21-Timm.
Varus: 12-Toom, 16-Puusalu.


FC Santos otsis esimesel poolajal oma mängu

FC Elva suutis esimesel poolajal vastasele kerget peavalu tekitada tänu korralikule kaitsetööle, mille tulemusena jooksid FC Santose rünnakud tihti liiva. Sellegipoolest olid vastased osavad ja meie väravale ohtlikud. Mitmel korral pääsesid vastased ohtlikult meie karistusalasse. Samal ajal suutsime ka meie oma teravust näidata. 12. minutil kasutasime me hästi ära ühe vasturünnaku võimaluse. Paari kiire söödu järel pääses Silver Kiho väravavahiga silmitsi. Silver mängis ennast osava liigutusega väravavahist mööda ja lõi väravale. Kahjuks oli nurk juba väga terav ja Silver ei suutnud palli väravasse saata. Pall lendas küljevõrku. Ainult mõned minutid hiljem läks FC Santos kohtumist juhtima, kui vasakult äärelt antud tsenderduse järel lõi Mihkel Kuresoo palli kogemata oma väravasse. 22. minutil said vastased kaheväravalise edu, kui äärelt antud karistuslöögi lõi väravasse Taavi Vellemaa. Poolaja viimastel sekunditel lisas ühe värava Yuriy Vereshchak.

Santos ei andnud FC Elvale teisel poolajal mingit võimalust

FC Santos jätkas teisel poolajal oma pressingut. Mänguaja edenedes oli näha kuidas FC Elva mängijad hakkasid rasketes oludes väsima nii füüsiliselt, kui ka vaimselt. Enam ei jõutud vastastele piisavalt lähedale, et nende rünnakuid peatada. FC Santos kasutas meie väsimuse karmilt ära lüües teisel poolajal veel seitse väravat. Kaks väravat lõid Taavi Vellemaa ja Joonas Kartsep. Ühe värava said teisel poolajal kirja Yuriy Vereshchak, Yuriy Flyak ja Eero Eessaar.