FC Elva noor koosseis jäi võitluslikus mängus alla FC Infonet II-le

FC Elva noormängijad näitasid tugevat iseloomu, tehes liiga ühe parima võistkonna elu raskeks. Kahjuks suutsid vastased lõpuks oma paremuse maksma panna ja kolm punkti koju jätta.

20. augustil kell 17:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
Tallinna FC Infonet II - FC Elva  2:0 (1:0)
Väravad: 18., 54. Artjom Dmitrijev
Hoiatused: 36., 58. Andris Altsaar, 63. Rasmus Sikk
Eemaldamine: 58. Andris Altsaar
Peakohtunik: Veiko Mõtsnik
Abikohtunikud: Heigo Paglant, Robert Lauri
Pealtvaatajaid: 25

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo, 6-Kütt, 3-Thomson, 2-R. Sikk, 11-Altsaar, 7-Kerro (70. 20-Mekk), 4-Bussov, 19-Tammeorg, 15-Samoilov, 14-Frei.

Suluseisud:                 0:2                   0:1                    0:3
Vead:                          9:7                   5:12                  14:19

*FC Elva näitajad eespool

FC Elva kaitse töötas esimesel poolajal õlitatult

FC Elva läks mängima kaitsvalt, sest vastased on näidanud, et neil on üks liiga parimaid, kui mitte kõige parem rünnak. FC Elva noored mängijad töötasid väsimatult ja kuigi ise ei suudetud midagi väga ohtlikku luua, ei lastud seda teha ka vastastel. Vastased suutsid terve esimese poolaja jooksul ainult mõnel korral löögile pääseda. Siiski oli see piisav, et minna juhtima. Natuke enne poolaja keskpaika, 18. minutil, jäid FC Elva kaitsjad karistusala ees lahtise palli pärast võideldes hiljaks ja vastaste ründaja, Artjom Dmitrijev, kes alles hiljuti teenis endale elatist mängides jalgpalli Belgias, näitas oma klassi ja kasutas tekkinud võimaluse kindlalt, lüües palli väravavahist mööda ja väravasse.

Mängu lõpp kuulus Infonetile, sest FC Elva sai punase kaardi

Ka teisel poolajal suutis FC Elva vastaste rünnakud enamasti üsna varakult peatada ja erinevalt esimeset poolajast suudeti juba ka ise ohtlikumalt rünnata. FC Elva hakkas juba uskuma, et ehk suudetakse tugeva vastase vastu viigini jõuda. Need lootused kustusid varsti, sest üsna poolaja alguses lahenesid kaks võtmemomenti FC Elva kahjuks. Esiteks mängis FC Infoneti ründaja väravat lüües väga jõuliselt FC Elva kaitsemängija vastu, kes lükati olukorras pikali. Ja ainult mõned minutid hiljem teenis FC Elva kaitsja Andris Altsaar oma teise kollase kaardi ja sai seeläbi mängust eemaldatud. Kaheväravalisest kaotusseisust on vähemuses mängides väga raske, kui mitte võimatu välja tulla. Aga FC Elva mängijad olid tublid ja võitlesid raskes olukorras väärikalt lõpuni.

FC Elva järgmine kohtumine Esiliiga B-s toimub pühapäeval 31. augustil. FC Elva sõidab jällegi Tallinnasse, et seal FC Flora III-ga mõõtu võtta.