Mehed tegid hooaja viimases mängus veel valitseva Eesti meistri elu raskeks

Eile lõppes FC Elva meeskonna väärikas hooaeg ja tõeliselt huvitava mänguga Tallinna FC Flora vastu. Eelmised kaks hooaega Eesti meistriks tulnud meeskond läks 33. minutil juhtima, kuid pinge säilis kuni lõpuminutiteni. Enne külaliste võidu kindlustanud väravat olid ka võõrustajatel omad võimalused mängu muudatus tuua. Mängu 79. minutil lõi külaliste teise värava Karl-Eerik Luigend, mis tegi kohtumise lõppseisuks 0:2.
24. oktoobril kell 15:30 Eesti karikas 1/8 finaal, Elva linnastaadion
FC Elva (II) vs Tallinna FC Flora (ML) 0:2 (0:1)
Väravad: 33. Zakaria Beglarišvili, 79. Karl-Eerik Luigend
Hoiatused: -
Eemaldamised: -

FC Elva: 1-A. Käkk, 5-Rando Kuus, 14-Eichelmann, 12-Haan, 6-Kütt, 17-J. Kuresoo, 7-Kerro (88. 9-O. Käkk), 10-Tani, 8-Tinn, 18-M. Kuresoo, 11-Raido Kuus (75. 19-Süld).
Varus: 3-Puusalu, 9-O. Käkk, 19-Süld.

FC Flora: 12-Toom, 24-Palatu (16. 22-Baranov), 7-Beglarišvili, 25-Frolov, 73-Luigend, 19-Kams, 18-Mashichev (46. 11-Luts), 6-Mets, 99-Prosa, 16-Jürgenson, 13-Laabus.
Varus: 1-Pedõk, 22-Baranov, 11-Luts, 10-Pukk, 9-Alliku.

Mänguolud: +7, pilves hoovihmane ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 200
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Timo Teniste, Siim Rinken

Eilse kohtumise eel olid võistkonnad kohtunud korra, vähem kui poolteist aastat tagasi lõppes kohtumine Elva linnastaadionil 1:5 FC Flora kasuks.
Oli oodata head mängu ja juba esimestest minutitest peale panid FC Flora surve peale, et kiirete väravatega asjad selgeks teha. Esimene ärevam olukord tekkis hoopis Flora värava lähistel, aga Kerro ei tabanud palli piisavalt hästi ja olukord läks mööda. FC Elva pidas kinni mänguplaanist ja võimalusel liiguti kiirelt vasturünnakutesse, kuid mitte suurte jõududega. 16. minutil toimus intsident, kus põrkasid peadpidi kokku Kaarel Tani ja Karl Palatu, külaliste keskkaitsja jaoks oli mäng lõppenud. Elva mehe peahaava lappis kokku esimest korda ristsed saanud FC Elva meditsiiniline abiline Kristi Alev. Vähemalt kümme minutit mängisid elvakad mehelises vähemuses FC Flora vastu, aga see oli risk, mida tuli võtta. Tani sai mängu jätkata ja mõned minutid peale tema tagasitulekut avasid külalised mänguskoori. Paremalt äärelt tuli Kamsilt tsenderdus, mille Beglarišvili ühe puutega ligi kümnelt meetrilt posti abiga väravasse suunas. Elva staadionit kattis hetkeks surmvaikus! Mäng jätkus ja FC Elva lõpetas poolaja seisul 0:1. Vaheajal tuli rahulikult kosuda ja hoida seda head emotsiooni pingutamiseks ning oma võimalusteks valmis olemiseks. Mäng jätkus stiilis "Barcelona-Celtic", kus FC Flora etendas esimese rolli ja elvakad kaitsesid distsiplineeritult üksteist toetades. Ei olnud palju ruumi väravate löömiseks ja see tegi külalisvõistkonna mängijad närviliseks. Teise poolaja keskel oli FC Elval väga head võimalused mäng viigistada. Vasakult äärelt andis Eichelmann tsenderduse, mille Kerro ühe puutega viiekasti joonele, suunas kus oli täiesti markeerimata Raido, kahjuks lendas pall natukene eemale ja ründaja ei saanud teha pealelööki. Hästi kombineeriti ka mõned minutid hiljem, löögile pääses Tinn, kuid viimasel hetkel blokeeris tugeva löögi keegi Flora kaitsjatest. Mängule pani lõpliku punkti 79. minuti Karl-Eerik Luigendi sooritus, mille vastu ei olnud Käkkil võimalust. FC Flora surve lõpus vähenes ja koduvõistkonna mängijad said ka kohati vabamalt kombineerida, siiski võttis tugevam oma.
Kohtumise järel kiitis FC Flora värske peatreener meeskonna esitust ja meie esikinnast Arvo Käkki, kes tegi suurepärase kohtumise, millega pälvis teiste treenerite erilised kiidusõnad.

Suured tänud kõigile, kes olid meiega sellel ajaloolisel päeval ja tänud ka neile, kes elasid meile kaasa veebiavarustes.

Peale kohtumist oli mõlemale meeskonnale mõnus õhtusöök Verevi Motellis ja hooaja lõpetas klubi toetajate tänuõhtu Verevi Motelli fuajees, kuhu oli kutsutud ligi 30 toetajat.

Kohtumiseni järgmisel välishooajal, kui peetakse kohtumisi Esiliiga B tasemel.