FC Elva II võitles viimastel sekunditel välja viigi

25. august kell 14:00 Elva linnastaadion, IV. liiga 15. voor
FC Elva II vs Tartu Harrastajad 2:2 (0:2)
Väravad: 57., 90. Puusalu – 18., 20. Torokvei
Eemaldamine: 31. Hanson
Peakohtunik: Danel Udu
Pealtvaatajaid: 65

FC Elva II: Artur Lõhmus (68. Christopher Toom), Gennadi Judin (46. Kerdo Puusalu), Oliver Käkk, Rasmus Sikk, Kristjan Kumberg (68. Karl-Kristopher Tigane), Kristjan Moorats, Karl Mark, Raido Vorobjovski (46. Karl-Markkus Põldmaa), Gen Alev, Evert Soonberg (46. Argo Kaldmäe), Andres Bõkarev

Kevadvoorus Tartu Harrastajatega 1:1 viigistanud koduvõistkond läks sel korral mängima ründavamat ja enesekindlamat mängu, kui viimases omavahelises kohumises. Head söödumängu näidanud elvakad pidid aga lühikest aega kestnud peataoleku tõttu juba 18. Ja 20. mänguminutil palli oma väravavõrgust välja korjama ja vastasvõistkonna eduseisu tunnistama. Kogenud Tartu mängijad kasutas ära noore koduvõistkonna lihtsad eksimused ning Mario Torokvei võimaluste realiseerimine oli tasemel. Koduvõistkond aga jätkas oma mängu ning rünnakud külaliste värava all muutusid järjest ohtlikumaks. 31. mänguminutil päästis Tartu meeskonna väljakumängija Henri Hanson kindla värava, kui tõrjus lähilöögi väravajoonelt käega ning teenis selle eest ka punase kaardi. Järgnenud penaltit ei suutnud aga koduvõistkonna vasakäär Gen Alev realiseerida, mistõttu jäi seis muutmata. Vähemusse jäänud külalisvõistkond mängis nüüd sügaval kaitses ja palli võitmise järel üritati kiirete lahendustega kontrarünnakuid ehitada, mis aga erilist edu ei kandnud.

Poolajal mitmeid vahetusi teinud koduvõistkonna mäng elavdus oluliselt teisel poolajal ja värsked mängijad lõid ka kohe mitmeid ohtlike momente. Elva duubelvõistkonna rünnakud toimisid hästi kuni vastasvõistkonna karistusalani, kus kompaktselt kaitses seisnud vastased ei lubanud endale palju eksimusi. Lühikese söödumänguga värava lähedale jõudmine oli keerukas ning tsenderdused värava ette jäid enamasti pikkade ja füüsiliste Tartu mängijate saagiks. 57. mänguminutil oli duublil kasutada karistuslöök vasakult äärelt, mida läks sooritama Kristjan Moorast. Tsenderdus leidis värava ees Kerdo Puusalu, kes edestas võistluses palli pärast vastast ning suunas palli otse õhtust väravasse. See värav andis koduvõistkonnale oluliselt motivatsiooni juurde ning rünnakud muutusid järjest enesekindlamaks ja võimalusi hakkas järjest rohkem tekkima. Järjest kasvav surve külaliste väravale tõi edu kõige magusamal hetkel, kui mängu viimasel minutil värava esises segaduses õnnestus taas kord Kerdo Puusalul otsustavalt sekkuda ja palli väravasse lükata. Kolme punkti järele läinud koduvõistkond pidi sel korral tulemusega rahule jääma, sest võimaluste realiseerimine väravateks jättis soovida ning 0:2 kaotusseisust välja tulemisega näidati iseloomu.

Liigatabel

Järgmine liigamäng pühapäeval 8. septembril kell 14:00 Elva linnastaadionil, kui kohtutakse IV-liiga liidermeeskonna SK Imavere Forssiga.