Ka duubelvõistkondade heitluses jäi Santos kindlalt peale

Santose kindel ja kvaliteetne mängustiil ei jätnud Elva duubelmeeskonnale võimalust

1. juuni kell 17:00 Kaagvere staadion
Tartu FC Santos - FC Elva II 5:1 (2:0)
Väravad: 15. Vidaja, 29. Aaviste, 61. Kolts, 68. Piirsalu, 90. Ott – 90+2. Allik
Hoiatused: 90+3. Lõhmus
Eemaldamine: -
Peakohtunik: Erik Raal
Abikohtunikud: -
Pealtvaatajaid: 8

FC Elva: Artur Lõhmus, Kristjan Kumberg (46. Andres Bõkarev), Gennadi Judin, Rasmus Sikk (82. Joosep Allik), Oliver Käkk, Karel Kaupmees (46. Ott Alekõrs), Hans-Hendrik Karro, Kerdo Puusalu (72. Argo Kaldmäe), Anti ivaste (46. Markus Sikk), Gen Alev, Artur Anderson

Santos haarab esimesest minutist initsiatiivi
Samal ajal, kui Elva linnastaadionil kohtusid Esiliiga B liigamängus FC Elva ja Tartu FC Santose esindusvõistkonnad, toimus Kaagvere staadionil neljanda liiga mäng samade klubide duubelvõistkondade vahel. Tugeva koosseisuga Santose duubelvõistkond haaras juhtrolli kohe mängu algusest ning näitas väga heal tasemel kokkumängu, mis tegi Elva jaoks elu väga raskeks. Hea söödumäng ning individuaalselt tugevad Santose mängijad suutsid Elva tugeva surve alla seada ning kohe häid moment luua. Esimese väravani kulus 15. minutit, kui paremalt äärelt murdis karistusalasse esiliiga kogemusega Lauri Ott, kellel õnnestus nelja Elva mängija vahelt välja triblada ning pall kõrval paiknenud Vidajale toimetada, kes värava eest segamatult löögile pääses. Vähem, kui 15. minutit hiljem suurendas koduvõistkonna eduseisu noortekoondise ründaja Jarmo Aaviste ning 2:0 seisul mindi ka poolajale.

Rohkem eksimusi ja väravaid teisel poolajal
Mõlemad võistkonnad tegid poolajal kolm vahetust, kuid mängupilt sellest palju ei muutunud. Santos sai endiselt rünnakute ülesehitamisega hästi hakkama ning Elva mängijad ei julgenud kõrgemat pressingut teha kuna Santos oskas edukalt pikemaid sööte kõrgele tõusnud Elva kaitseliini taha toimetada, mis tekitasid tihti ohtlike moment. 61. mänguminutil tekkis Elva värava all järjekordne ohtik moment, kus Elva kaitsjad jätsid mängimise pooleli ning vaatasid pealt, kuidas väravavaht üritab takistada otsajooneni surutud Santose paremkaitsjat, kes suutis siiski väga raske nurga alt palli väravasse saata. Seitse minutit hiljem karistati Elva kaitsjate järjekordne lohakus ära ning Piirsalu viis Santose juba 4:0 juhtima. 90. mänguminutil sai värava kirja ka Lauri Ott, kes eelneva mängu jooksul oli teinud mitmetele väravatele head eeltööd ning olnud üks kohtumise paremaid mängijaid. Lisaaja teisel mänguminutil tuli ka Elva jaoks kauaoodatud värav, kui Joosep Allik sai nurgalöögi järgsest olukorrast löögile ning teenis oma kolmanda värava Elva särgis sel hooajal.

Liigatabel

FC Elva II järgmine mäng toimub Elva Linnastaadionil, kui 14. juunil kell 16:00 kohtutakse Suure-Jaani Unitediga.