Hooaja emotsionaalseim mäng, põrgust tagasi taevasse!!!

Foto: Liina Ivask / Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna! FC Elva on löönud võiduvärava 3:2! Mängu üks peategelasi Kaarel Tinn on fännide ja mängijate embuses!!! Mega fiiling!

Selleks ajaks kui FC Elva mängijad väljakule jõudsid oli mänguseis juba 0:2, võib lühidalt kokku võtta esimese poolaja eksimused. Teise poolaja kiire avavärav pani käima mängijad, fännid ja absoluutselt kogu linn kajas väljakul toimuvast. Midagi sellist pole veel FC Elva fännid näinud. Jürgen Kuresoo kaks ja Kaarel Tinni väravad tõid teisel poolajal meeletut survet teinud elvakatele väga olulise võidu! Lõpuminutitel lõid mängijate emotsioonid keema ja tuli ka kaks eemaldamist.
2. juunil kell 19:30 Elva linnastaadion, Esiliiga B 14. voor
FC Elva vs Pärnu Linnameeskond 3:2 (0:2)
Väravad: 49., 70. J. Kuresoo, 83. pen. Tinn - 2. Saarts, 31. Pärnat
Hoiatused: 37. Tinn, 80. Kosemets - 38. Oja, 50. Sepp, 71. Lauter, 76. Peetson, 86. Mäeots
Eemaldamised: 90.+2. Kerro - 90.+2. Midenbritt

FC Elva: 1-Käkk, 3-Thomson, 5-Rando Kuus, 18-Kosemets, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 14-Eichelmann (72. 7-Kerro), 4-Bussov, 8-Tinn, 9-Joandi (27. 21-Süld), 11-Raido Kuus (86. 6-Kütt).
Varus: 6-Kütt, 7-Kerro, 21-Süld.

Pärnu LM: 1-Vainu, 5-Oja (84. 13-Sabiin), 11-Mäeots, 12-Pärnat, 4-Sepp, 21-Issakov, 7-Lauter, 14-Peetson, 17-Midenbritt, 3-Saal, 10-Saarts.
Varus: 13-Sabiin, 16-Lepik.

Mänguolud: +25, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 311
Peakohtunik: Maikel Mikson
Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Rauno Tutk

Kreisi...kreisi...kreisi mäng!!! Kui see oleks olnud Eesti Karikafinaal, siis oleks just sellist stsenaariumit soovinud, aga liigamänguks käib ka.
Mängu 2. minutil asus Pärnu kohtumist Kristen Saartsi pealöögist juhtima, oma teene väravas oli ka kaitseliini- ja väravahi olukorra valesti hindamisel. Šhokk, terve väljaku ümbrus oli vaikne, ainult kümmekond Pärnu fänni laulis: "Pärnu! Pärnu! Mõmm-mõmm-mõmm!". Esimesest ehmatusest üle saanud hakkas FC Elva ka mängu sisse saama ja tekkis momente, eriti just nurgalöökidest, aga väravani ei jõutud. Soojendusel vigastada saanud Joandi ei saanud enam täiskonditsioonis mängida ja vahetusest sekkus Süld, kes tõi kohe mängu võimsuse, millega vastased hätta jäid!
Mängu 31. minutil asus Pärnu kohtumist kahe väravaga juhtima, kui 40m sooritatud karistuslöök üllatas Käkki, mänguvahend maandus pillamise järjel enda kaitstud väravasse. Tõeliselt halvasti näisid asjad kulgevat, aga elvakad uskusid ja tegutsesid vapralt edasi. Vaikselt hakkas väsima Pärnu vasakkaitsja, kes jäi mitmel korral hätta Eichelmanni ja Rando takistamisega. Surve oli märkimisväärne, aga õiget lööki raami ei saadud. Läks kas napilt mööda või takerdus löök vastase mängijatesse.
Teiseks poolajaks oli FC Elva väga hästi häälestunud, kohe pandi kõva surve peale. 47. minutil sai kastis vabalt löögile Süld, kelle pomm vuhises napilt üle värava. Kõrvalt tundus, et kas tõesti meie vaev saab nii tasutud! Ei, vaid minut hiljem kombineerisid elvakad paremal äärel, kui Tinn osavalt otsajoone suunas murdis ja palli värava ette mängis. Sinna liikunud kolmest mängijast oli J. Kuresoo see, kes palli ühe puutega värava tagumisse nurka suunas! Jee 1:2!!! Staadionile tulnud pealtvaatajad olid ekstaasis ja ka nemad hakkasid uskuma, kui juba publik uskus, siis kandus see veel võimsamalt mängijatesse edasi.
Koguaeg käis kõva võitlus ja ühtekokku tehti FC Elva mängijate vastu teisel poolajal koguni 17 viga elvakate 6 vastu, mis tulid männilinna poiste võimsuse- ja parema füüsise tõttu. Koduvõistkond surus ja surus, Pärnu teravad ründajad vastasid kiirrünnakutega, kuid viimasel hetkel klaarisid elvakate kaitsjad kõik olukorrad.
Mängu 70. minutil näitas Tinn head väljakunägemist, kui tõstis palli kaitsjate selja taha. Sinna spurtis teise poolaja üks parimatest J .Kuresoo, kes kõksas Saartsi väravale sarnaselt palli üle vastujooksnud väravavahi!!! Uskumatu 2:2! Möllu ja kisa nii, et ei kuulnud enam mängu teadustajat. Nüüd olid elvakad täielikult mängus sees ja otsisid isuga võiduväravat.
Kõrge- ja agressiivne pressing Pärnu kolmandikul kandis vilja, 82. minutil teenis FC Elva penalti, küljeviskest tekkinud olukorras heideti karistusalas pikali Tinn, väljakukohtunik nägi olukorda selgelt ja määras 11m karistuslöögi. Lööki asus sooritama Tinn, juba kaks väravasöötu andnud mees tundis endal vastutust ja tahtis kogu hingest oma hooaja esimest väravat lüüa ning kui olulist veel! Kõlas kohtuniku vile ja Tinn lõi....väravasse! Algas täielik möll, fännid ja mängijad maandusid koos ühes sõbralikus külakuhjas! Mida oskad sa veel ühelt pühapäeva õhtult oodata, ei ole paremat tegevust sellisel ajal Elvas!
Mängu viimastel minutitel keesid Midenbrittil ja Kerrol tunded üle ja mõlemad mängijad eemaldati vägivaldse käitumise tõttu. Järelejäänud ajaga enam väravaid ei löödud ja Elva linn teenis siit üliemotsionaalse ja suurepärase võidu. Olgem ausad, vastane oli väga hea ja nad tõestasid oma ründeteravust terve mängu jooksul!

Video - Hans-Hendrik Karro (montaaž Ramon Rantsus)
NB! Videod viimastest mängudest tulevad lähiajal ja me riputame need uudistesse üles, ning reklaamime facebook´is!

Nõmme JK Kalju II - Tallinna FC Flora III5 : 0
JK Sillamäe Kalev II - Tallinna FC Ararat TTÜ0 : 0
Tallinna JK Legion - Kohtla-Järve JK Järve3 : 0
HÜJK Emmaste - Tallinna JK Dünamo1 : 1

Unusta ära kõik tegemised, mis olid plaanis 5. juuni kell 19:30, sest siis on FC Elva taas platsis ja soovib näidata hingestatud mängu! Vastaseks sellel kohtumisel Kohtla-Järve JK Järve. Pane fännisümboolika selga, laula hääl peegli ees võimsaks ja tule väljaku äärde!!! Teeme endale Elva laulupeo!