Hooaja viimasest võõrsil mängust viik Jõgevaga

Kolmapäeval liigavõidu kindlustanud FC Elva meeskond tegi hooaja viimase sõidu Jõgevale, kus kohtuti kohaliku SK Noorus 96-ga. Kohtumine lõppes tulemusega 1:1, kuigi Elva meeskond omas palju rohkem väravavõimalusi kui võõrustajad. FC Elva värava eest hoolitses Jürgen Kuresoo.
24.09.2011 kell 12:00 III-liiga 21. voor, Jõgeva linnastaadion
Jõgeva SK Noorus 96 vs FC Elva 1:1 (1:0)
Väravad: 13. Tali - 46. J. Kuresoo
Hoiatused: 8. Strantsov, 57. Mairo Tikerberi - 29. Tani
Eemaldamised: -
* 48. minutil ei realiseerinud FC Elva mängja Arvo Käkk penaltit

Kohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Rando Sarjas, Andrei Zevakin
Pealtvaatajad: 10

FC Elva: Arvo Käkk, Karl Bussov, Rando Kuus, Veiko Haan, Taavi Aasmäe, Jürgen Kuresoo, Raido Kuus, Henry Eichelmann (64. Juri Širokov), Kaarel Tani, Evert Soonberg (46. Kaarel Tinn), Mihkel Kuresoo (55. Veiko Kütt)

Meeskond sõitis viimasele võõrsilmängule heas meeleolus, pinged olid kaks vooru enne lõppu seljatatud. Kuid mängu ei mindud kaotama, III-liigas polnud FC Elva meeskond viisteist mängu järjest kaotusekibedust tundnud, viimati kaotati mai kuus Põlva FC Lootosele. Varasem rekord oli üheksa mängu kaotuseta ja pärineb hooajast 2010.
Mängu alustas FC Elva väikeste muudatustega koosseisus. Puhkust said Veiko Kütt ja Kaarel Tinn, nende asemel alustasid Taavi Aasmäe ja Kaarel Tani.
Mäng algas elvakatele hästi, kuna Jõgeva soovis mängust kindlasti võitu, tekkis FC Elvale palju ruumi vastaste kaitseliini taga, mida osavalt ära kasutati. Kohe mängu alguses tõmmati Eichelmann vastase karistusalas pikali, kohtuniku vile vaikis. Kindlasti vale otsus, kuna FC Elva mängijal oli võimalus lüüa värav, vastane peatas tema löögivõimaluse tõmmates Eichelmanni käte abiga pikali.
Mängu esimene värav sündis 13. minutil, Mairo Tikerberi pääses karistusalasse ja tema löögi või söödu suunas väravasse Tali. Keskväljal kaotas libeduse tõttu tasakaalu Elva mängija ja tänu sellele tekkis kiirrünnak, millest sündis värav.
FC Elva jätkas head esitust ja võimalused tekkisid, mille realiseerimine kahjuks ei õnnestunud.
Teist poolaega alustasid elvakad tuliselt ja kohe karistati ära SK Nooruse lohakus. Jürgen Kuresoo kaunis löök viigistas mänguseisu. Järgmisel rünnakul pääsas J. Kuresoo vastaste väravavahiga 1 vs 1, kuid millegi pärast võeti FC Elva mängijale suluseis. Uskumatu otsus kohtunike poolt! Paar minutit hiljem murdis J. Kuresoo vastaste karistusalasse, kus ta korralikult maha tõmmati, penalti! Penaltit asus lööma FC Elva väravavaht Arvo Käkk, kuna tema ja Rando Kuus olid ainukesed mängijad, kelle kontol polnud veel väravat 2011 hooajast. Käkki löök möödus väravapostist valelt poolt ja mänguseis jäi muutumatuks, ehk tekib uus võimalus viimases mängus.
Peale seda algas kõva sadu, mis tegi väljaku väga libedaks ja rikkus mängu kvaliteedi. Mõlemal võistkonnal olid veel võimalused mängu võitmiseks, aga rohkem väravaid ei löödud. Kokkuvõttes oli viik ka Jõgevale kasulik, kuna FC Lootos kaotas samal ajal FC Tabiverele tulemusega 1:0, siis enne viimast vooru möödus SK Noorus 96 tabelis FC Lootosest. Viimases mängus kohtub Põlva FC Lootos JK Welco Elektriga ja Jõgeva mängib võõrsil JK Tulevik II-ga.

Pildid mängust - Diana

FC Elva peab hooaja viimase kohtumise 2. oktoobril kell 12:00 Elva linnastaadionil Eesti Maaülikooli SK vastu. Tule kohale ja lõpetame eduka hooaja üheskoos!