FC Infonet II võttis Elvas kindla võidu

FC Infonet II näitas Elvas hea tasemega mängu. Vastased jäid FC Elva pressingust hoolimata rahulikuks ja lõid hästi üles ehitatud rünnakute tulemusena kolm väravat.
21. septembril kell 16:00 Elva linnastaadion (Tartu mnt. 12, Elva)
FC Elva - Tallinna FC Infonet II  0:3 (0:1)
Väravad: 20., 63. Jevgeni Gurtšioglujants, 55. Konstantin Televinov
Hoiatused: 21. Veiko Kütt, 45., 62. Kaarel Tinn
Eemaldamised: 62. Kaarel Tinn, 81. Rasmus Sikk
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Selen Elbe, Alvar Kasak
Pealtvaatajaid: 130

FC Elva: 1-Käkk, 5-Kuus, 6-Kütt, 2-Sikk, 4-Bussov (79. 10-Kiho), 3-Thomson, 7-Kerro, 8-Tinn, 16-Avasoo, 17-J. Kuresoo, 14-Frei.
Varus: 12-Toom, 10-Kiho, 18-M. Kuresoo, 20-Mekk.

Statistika                   I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               2:4                   3:7                    5:11
Raamidesse:              1:3                   1:5                    2:8
Ohtlikud rünnakud:     3:7                   2:8                    5:15
Nurgalöögid:               4:4                   3:0                    7:4
Suluseisud:                 0:1                   0:0                    0:1
Vead:                          7:8                   8:4                    15:12

FC Infonet II läks kiirelt juhtima ja sundis FC Elvat mängu avama

FC Elva läks liigaliidrile vastu kaitsvama taktikaga. Vastaste pressimist alustati alles oma poolelt. FC Infonet II oli seetõttu ründavam pool, aga ka FC Elva võis rahul olla, sest midagi väga ohtlikku ei suutnud vastased Tallinnast esialgu luua. Mängu murdepunkt tuli 20. minutil, kui vastastel oli kasutada nurgalöök. FC Elva kaitsjad ei tegutsenud õhuvõitlustes piisavalt jõuliselt, et ise esimesena pallini jõuda ja vastased kasutasid selle ära. FC Infonet II kogenud ründaja Jevgeni Gurtšioglujants kasutas ära talle jäetud ruumi ja lõi palli peaga väravasse. Kuna FC Elva oli kaotusseisu jäänud, tuli edaspidi ründavamalt mängida. FC Infonet II mängijad kasutasid tekkinud lisaruumi osavalt ära ja mõned minutid enne poolajavilet oleks vastased peaaegu kahe väravaga juhtima läinud. Konstatntin Televinov tegi vasakult äärelt sisse murdes suurepärase löögi, mille püüdmiseks ei olnud Arvo Käkkil FC Elva väravas võimalustki. Meie õnneks lendas pall vastu latti ja sealt edasi juba üle otsajoone.

FC Elva teenis teisel poolajal kaks punast kaarti

Teist poolaega alustas FC Elva väga hästi ja vastased suudeti mõneks ajaks oma poolelel suruda. Hea surve tulemusena võitis FC Elva tihti palli ja tekitas ohtlikke olukordi. Elva meeskonna parim võimalus oli Kaarel Tinnil, kes sai vasakult äärelt tulnud tsenderduse järel vastaste värava ees löögile. Lööginurk tundus olevat hea, aga otsustaval hetkel näitas oma klassi noor Matvei Igonen vastaste väravas. Ta liikus kiirelt õigele positsioonile, et tõrjuda löök oma rinnaga. FC Elva hea surve lõppes 55. minutil, kui vastased tegid hea rünnaku vasakult äärelt. Taaskord oli aktsioonis Konstantin Televinov, kes oma teist võimalust ära kasutamata ei jätnud. Televinov lõi palli terava nurga alt värava tagumisse nurka.  Sealt edasi läks FC Elva mäng allamäge. 62. minutil teenis Kaarel Tinn oma teise kollase kaardi ja FC Elva jäi vähemusse. Järgnenud rünnakust lõid vastased oma kolmanda värava. Oma teise värava lõi Jevgeni Gurtšioglujants. 81. minutil sai FC Elva teise punase kaardi, kui Rasmus Sikk tõmbas viimase mehena maha vastaste ründaja. Edasine mäng kulges väga rahulikult ja seis jäigi 0:3 FC Infonet II kasuks.

FC Elva järgmine mäng toimub pühapäeval 28. septembril kell 16:00, kui kodus võetakse vastu HÜJK Emmaste.