Noorte elvakate hingestatud mäng tõi positiivse tulemuse!

Eile toimunud Esiliiga B mängus pidi FC Elva läbi ajama mitmete põhimängijateta. Väljakule pääses viis äsja edutatud noormeest, nendest kolm vahetusest. Kes oleks hooaja alguses sellist koosseisu ennustada osanud? Ainult mõni tõsiselt võetav sensitiiv oleks ehk midagi sellist pakkuda suutnud! Mäng kulges suuresti külaliste kontrollimisel, aga ohtlikud momendid olid täiesti tasakaalus. Seega igati teenitud viik, mis tõstis FC Elva liigatabelis kuuendaks.
13. oktoobril kell 14:00 Elva linnastaadion, Esiliiga B (32. voor)
FC Elva vs HÜJK Emmaste 0:0 (0:0)
Väravad: -
Hoiatused: -
Mänguolud: +10, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 141
Peakohtunik: Neeme Neemlaid
Abikohtunikud: Marko Liiva, Silver Sepp

FC Elva: 1-A. Käkk, 10-Kiho, 5-Rando Kuus, 20-Mekk (85. 4-O. Käkk), 7-Kerro, 17-J. Kuresoo, 14-Alev (79. 19-Kumberg), 11-Altsaar, 3-Thomson, 8-Teemant (77. 21-Sikk), 9-Joandi.
Varus: 21-Sikk, 19-Kumberg, 4-O. Käkk.

Emmaste: 39-Ventsel, 4-Kaukvere, 14-Vahtramäe, 19-Luhaorg, 5-Raamat, 23-Lember (74. 13-Kase), 22-Ottis, 11-Tiit (59. 16-Laasberg), 20-Kasterpalu (51. 17-Prints), 18-Tükk, 10-Paapsi.

Emmaste kontrollis palli ja FC Elva ootas oma momente

Kohtumine algas kerge Emmaste survega, ründajad tegid FC Elva kaitselte kõrget pressingut, mis sundis mängima palli mängima kiiremini ja pikemalt. Emmaste tempoga kohanedes hakkasid elvakad ka mängu sisse saama ja karistasid vastaste söödueksimusi teravustega. Mängu üks parimaid momente tekkis kohe alguses J. Kuresool, kes pääses Ventseliga 1v1, kuid pall veeres napilt väravapostist mööda!
Emmaste püüdis mängu tuua murrangut, paremalt ja vasakult, aga kaitsjad olid õigesti paigas ning puhastasid ohud õigeaegselt. Korra käis pall ka Käkki kaitstud väravalatis, aga see löök oli kontrolli all, nimelt maandus see kaarega latti.
FC Elva kõige parema momendi mängisid välja Joandi ja J. Kuresoo, viimase sööt tühja värava ette leidis Kerro, kes viielt meetrilt tugevat söötu tabada ei suutnud! Väga hästi lahendatud kiirrünnak, mis kümnel juhul üheksast lõppenuks väravaga! Esimene poolaeg midagi ohtliku enam ei sündinud.

Külaliste surve kasvas, Arvo Käkki tõrjed aitasid kaasa viigile

Teine poolaeg algas samas taktis, Emmaste kontrollis ja elvakad ootasid nende eksimusi. Mida mäng edasi, seda rohkem ka kaitsetöö väsitas ja hakkas tulema sisse apsakaid. Paar korda oli väravale lähedal Janar Tükk, aga alati oli keegi viimasel hetkel päästmas.
Emmaste parimad momendid tekkisid veel Paapsil, kes kahel korral palli väravasse toimetada ei suutnud. Üks olukord oli väga sarnane Kerro võimalusele esimesel poolajal.
Mängu lõpus kerkis sangariks Käkk, kes oma kindla tegutsemisega mitmed vastaste olukorrad nullis ja palli kindlalt enda haardes hoidis. FC Elval tekkisid ka võimalused, mis enam väga suurt ohtu ei kujutanud. Kaitsetöö võttis palju energiat, millest jäi puudu ründetöös tegutsemiseks. Kokkuvõttes said noored igati väärtusliku kogemuse ja teenitud viigipunkti.

Tallinna FC Ararat TTÜ - Nõmme JK Kalju II0 : 1
Tallinna FC Flora III- Kohtla-Järve JK Järve1 : 0
JK Sillamäe Kalev II- Tallinna JK Dünamo1 : 2
Pärnu Linnameeskond- Tallinna JK Legion1 : 0

Järgmine mäng toimub 20. oktoober kell 14:00 JK Dünamoga Tallinnas, kes viimastes mängudes väga head minekut näidanud! Tõotab tulla tõsine andmine!