Põnev karikamäng lõppes Tallinn C.F. edasipääsuga

FC Elva ja Tallinn C.F. vahelises mängus löödi lausa 7 väravat. FC Elva jäi esialgu suurde kaotusseisu, aga oleks mängu lõpus sellest peaaegu välja roninud.

10. juuni Elva Linnastaadionil kell 19:00
FC Elva - Tallinn C.F.  3:4 (0:2)
Väravad: 85. Paul-Feliks Frei, 90+1. Ats Joandi, 90+3. Laur Tammeorg - 30. Kevin Ingermann, 39. Kevin Sooaluste, 59. Kimmo Ploomipuu, 70. Ian-Erik Valge.
Hoiatused: 38. Kaarel Tinn, 74. Ats Joandi - 84. Gert Reinberg.
Pealtvaatajaid: 310

FC Elva: 12-Lõhmus, 18-M. Kuresoo, 2-Sikk, 3-Thomson (64. 22-Tani), 20-Kumberg, 8-Tinn (46. 9-Joandi), 11-Altsaar (50. 17-J. Kuresoo), 19-Tammeorg, 4-Bussov, 21-Timm, 14-Frei.
Varus: 1-Käkk, 7-Kerro, 9-Joandi, 15-Samoilov, 17-J. Kuresoo, 22-Tani.

I poolaeg

FC Elva mängis esimesel poolajal üsna head jalgpalli. Kaitseliin liigutas kiirelt ja sujuvalt palli ja tänu sellele jõudsime me vastase värava lähistele. Seal väga suurt teravust ei tekitatud, aga mitmeid standardolukordasid suutsime me ikkagi teenida. Meie nurgalöögid ja karistuslöögid olid üsna hästi sooritatud ja tänus sellele saime me paaril korral väga hästi löögile. Martin Thomson tegi ühe nurgalöögi järel hea pealöögi väravale, aga vastaste väravavaht oli valvel ja ta tõrjus löögi. Kaitses ei olnud FC Elval väga hea päev. Me kinkisime vastasele kaks üsna lihtsat penaltit ja vastased olid neid lüües kindlad. Kevin Ingermanni ja Kevin Sooaluste löödud penaltite abil oli vastastel poolajaks kaheväravaline eduseis.

II poolaeg

Teisel poolajal paranes FC Elva tegevus vastaste värava ees ja meie rünnakud olid juba palju ohtlikumad. Kaitsetöö väga ei paranenud. 59. minutil lasti vastastel liiga lihtsalt pall värava ette sööta ja Kimmo Ploomipuul ei olnud enam raske sealt pall sisse lükata. 70. minutil ei suutnud FC Elva väravavaht ja keskkaitsjad piisavalt hästi omavahel suhelda ja tänu sellele sai Ian-Erik Valge viia tallinlased nelja väravaga juhtima. Tundus, et FC Elva jaoks on kõik juba läbi, aga siis hakkas juhtuma. 85. minutil suutis Paul-Feliks Frei lüüa peaga FC Elva esimese värava. Esimesel lisaminutil lõi FC Elva teise värava Ats Joandi ja see tekitas vastaste seas juba kerge paanika. Elva mehed ründasid julgelt edasi ja lõid isegi kolmanda värava. Laur Tammeorg oli õigel ajal õiges kohas ja lõi väravasse väravavahist tagasi põrkunud palli. FC Elva sai seejärel veel viimase võimaluse rünnata, aga kahjuks ei olnud see rünnak edukas ja kohtunik vilistas kohtumise lõppenuks. Põnev mäng lõppes seisuga 3:4 ja selleks aastaks on FC Elva jaoks karikateekond läbi.

Mängu tipphetked:

FC Elva meeskond läheb nüüd väikesele suvepuhkusele. Järgmine mäng on alles 28. juunil, kui sõidame Tallinnasse külla FC Ararat TTÜ-le.