Täna avati ametlikult Palupera miniarena


Foto: Marek Naaris / FC Elva treeningkeskus, Palupera staadion

Hommikul varajastel tundidel kogunesid Palupera staadionile FC Elva esindajad, Palupera vallajuhid, Palupera koolijuhid/lapsed ja ajakirjanikud, et avada üle 60 000 € maksma läinud miniväljak.
Väljaku pühitses pidulikult sisse Palupera vallavanem Terje Korss, kelle penalti lendas Artur Lõhmuse kaistud väravasse! Peale tänukõnesid pidasid sõprusmänge Palupera, Elva, Rõngu, Rannu ja Puka noored.
Väljaku avamine algas Palupera vallavanema sõnavõtuga, kus ta tänas kõiki, kes on panustanud valla spordipisiku levitamisse. 

Järgnevalt sai sõna FC Elva tegevjuht Marek Naaris, kes võttis kokku arengu aastast 2004, kui esmakordselt mängiti ja avati treeningrühmad Paluperas. Klubi üks eestvedajatest tänas vallvanemat, volikogu liiget Kalev Lõhmust ja Palupera kooliperet suurepäraste treeningtingimuste eest.

Sõna sai ka Kalev Lõhmus, kes pajatas kuulajatele natuke Palupera jalgpaliväljakute tekkimise tagamaadest ja lisas paar sõna ka piirkonna jalgpalliajaloost.

Lisaks neile võttis sõna ka Palupera kooli direktor Svetlana Variku, kes kiitis koolilapsi eduka osalemise eest Eesti koolide vahel korraldatud pakendikogumis konkurssil. Palupera kool oli selles edukaim ja auhinnaks teeniti kolm jalgpalli.

Peale sõnavõtte algas põhiosa, kui näidismatšides kohtusid kolm erinevate vanuseklasside
jalgpallurid.Esimeses mängus kohtusid 2001. ja nooremad Palupera-Rõngu ja Palupera-Puka segavõistkonnad. Teises kohtumises mängisid 2004.a ja nooremad Palupera kasvandikud omavahel. Viimases mängus läksid vastamisi 1997.a ja nooremad, kus Palupera esindustiim võitis Elva-Rannu segatiimi tulemusega 7:2. 

Toimunud avaüritus leiab kajastamist "Maalehes" ja "Valgamaalases"